Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Amennyiben a cöliákia vizsgála...

Amennyiben a cöliákia vizsgálaton kimutatták a Glutén érzékenységet, milyen vizsgálatokra érdemes elmenni ezek után? Gondolok itt pl olyanokra, amik kimutatnák ha valami vitamin hiányzik a szervezetből stb

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
ha most mutatták ki, hogy coeliakiás vagy, és eddig nem diétáztál, szerintem felesleges most elmenni ilyesmire. most lehet hogy vérszegény vagy meg vitaminok hiányoznak a szervezetedből, de ha folytatod szigorúan a diétát, akkor pár hónap alatt helyreáll minden. kezdj el diétázni és sok gyümölcsöt, zöldséget enni, esetleg multivitamint, és minden jó lesz.
2015. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy kérdezd meg az orvosodat, milyen vitamint érdemes pótolni (A, D, B12, K ?)
2015. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A betegség súlyosságának, valamint a tápláltsági állapot és a felszívódási zavar mértékének kimutatásának érdekében sor kerülhet egyéb vizsgálatokra is, mint például


vérkép (az esetleges vérszegénység kimutatására)

süllyedés (a gyulladás kimutatására)

CRP (C-reaktív protein), gyulladás kimutatására

komplett metabolikus panel (CMP) – elektrolit-, fehérje-, kalciumszint; vesefunkció, májfunkció

vitaminszintek (D-, E-, B12-vitamin) mérése

székletzsír (a felszívódási zavar kimutatására)"

2015. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már két hete diétázom.

A vizsgálat eredménye tegnap jött meg:

Gliadin IgA : 6.222

Gliadin IgG : 1.848


Sajnos a háziorvosban nem bízhatok,mert 38 év alatt semmi mást nem írt fel,csak antibiotikumot..

A mostani problémámra is csak savlekötőt ajánlott.. :/

Tehát egyedül kell eljutnom a gyógyulásig.

A gasztroenterológián azt mondták,hogy vagy két hónapot várok,vagy 50.000-ért befekszem és alulról felülről belém néznek,de lehet hogy nem találnak semmit..

A hasi ultrahang semmit nem mutatott,sem a röntgen.

A vérképen is minden rendben volt a körzeti doktornő szerint,bár a gasztroenterológus egyből azt mondta,hogy gyulladás van ..

Két hét várakozás és 8000 ft mínusz után megjött a maszek labor eredménye,ami kimutatta a glutén érzékenységet.

Tehát most ismét meg kell győznöm a körzeti doktornőt,hogy a tüneteim nem légből kapottak és küldjön további vizsgálatokra.

A kérdést csak azért írtam ki,mert eléggé felkészületlen a doktornő és kénytelen vagyok határozottan megmondani neki azt,hogy jelen esetemben,milyen vizsgálatokat kérek,amivel előrébb juthatok a gyógyulásommal kapcsolatban.


Minden segítséget köszönök!

2015. ápr. 22. 12:34
 5/6 A kérdező kommentje:

Amúgy már túl vagyok egy normál vérképen,vizeleten,pajzsmirigyen,hasi röntgenen,hasi uh-n,tüdőszűrésen (amire csak azért mentem be,mert a körzetitől allergiavizsgálatot kértem és oda küldött..)

Voltam még Candida szűrésen,ami szintén negatív volt és most jött meg a Glutén,ami mutatott is valamit..

Mára várom még a Transglutaminase IgA és a Transglutaminase IgG eredményeket.

Délután 4-től mehetek a körzetihez és addigra ki kell találnom,hogy milyen vizsgálatok kellenek,hogy tovább tudjak lépni.


Amúgy már két hónapja tart a dolog.. :(

2015. ápr. 22. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, Facebookon jelentkezz a gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok csoportba. Na ott tudnak neked tanácsot adni, mindenki nagyon kedves és segítőkész!!! Gyere,ott jobban diagnosztizalnak kb, mint az orvosok. :) nagyon jó kis csapat, sok sok tanáccsal és recepttel :)
2015. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!