Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcémára milyen vitaminokat...

Rolaaand kérdése:

Ekcémára milyen vitaminokat érdemes szedni? És mi a GYÓGYÍR az ekcéma megszüntetésére?

Figyelt kérdés

2014. nov. 17. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
elvileg a ligetszépeolaj jó ekcémára. egyszer szedtem, de nem emiatt és amíg szedtem nem jött ki egyáltalán az ekcémám. mondjuk nálam ez alkalmi dolog, úgyhogy nem tudom tényleg használt-e.
2014. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Nálam egyetlen dolog segített nagyjából megszüntetni a tüneteket (persze látszódik, hogy ott még ekcémás a bőr, de legalább nem fáj, nem viszket, nem repedezik), ez pedig az avokádó.

Nem készítményben szoktam venni, hanem veszek pár szem avokádót, megeszem, a héjának a belsejével pedig bekenem az ekcémás bőrfelületet.

Kicsit talán primitív módszernek tűnhet, de működik.

2014. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Hozzátenném: sokkal jobban használ, mint akármelyik kenőcs, amit a bőrgyógyász felírt.
2014. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 smileyworld válasza:

Úgy tudom,hogy masszőröknél lehet kapni ekcéma olajat.(Én kaptam habár a nagynénim masszőr) És (v) körömvirágkenőcsöt

Használtam

2014. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bagolyfészek válasza:
Attól függ milyen ekcémád van. A körömvirág olaj valóban jó ekcémára. Érdemes megpróbálni a natúr szappanokat, mert sok tusfürdőben lévő vegyi anyag is okoz ekcémát.
2014. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szőlőmagolaj, avokádóolaj, jojobaolaj és Bioptron lámpa mind jó rá. Vitamin: főleg E és D. El egyik sem mulasztja, de a viszketést, pirosodást, sebesedést megszünteti. Sheavajat is javasoltak, de az nekem erre nem vált be (amúgy szeretem). Elmulasztani a napoztatás (esetleg óvatos szoli) illetve általános méregtelenítő kúra tudja.
2014. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Az ekcémád lelki eredetű. Először a pszichoszomatikai hátterét kell megkeresned és megszüntetned. Feltehetően Te egy olyan személyiség lehetsz aki, önmagát kissé háttérbe helyezi, talán az önbizalmadon is kellene erősíteni és az önmagad iránt érzett szeretetet növelni. Keresd a neten is lelki okot és főként szeresd jobban magad.
2014. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nálunk ekcémára leginkább a DM-es krém volt jó (babylove sárga kerek dobozban van), ezt nagyon sok anyuka ajánlotta már az interneten. Nem múlasztja el, de javít a tüneteken.

Gyógyír igazából csak a megelőzés: ha tudod, hogy mitől van az ekcéma és azt kerülöd. A kisfiamnak babakori ekcémája volt, és a következők okozták: tehéntej (fehérje), marhahús, kecsketej és juhtej, szója, tojásfehérje, méz, kakaó, paradicsom, bogyós gyümölcsök (ribiszke, egres stb.), eper, málna, füstölt élelmiszer, dió- és mogyorófélék, mák. Ha ezt a diétát nagyon szigorúan betartottuk (én is, mivel szoptattam), akkor teljesen tünetmentes volt. Kb. háromnegyed évig tartott, míg fokozatos próbálgatással, kizárásos és terheléses módszerrel rájöttem, hogy ezektől van. Brutális diéta volt, de 2 hét alatt teljesen tiszta lett a bőre.

Olvastam olyat is, hogy valakinek a magas hisztamin-tartalmú élelmiszerek okoztak ekcémát (élesztő --> kenyér; banán, gomba...), szintén diéta segített. Hogy neked mitől van, arra csakis neked egyedül van esélyed rájönni, tudom hogy nehéz és biztos sok mindent kipróbáltál már, de alapvetően szerintem azt keresd, hogy mitől jön elő, és ne azt, hogy mitől fog elmúlni!

2014. nov. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zoli70 válasza:

Nekem a ligetszépe olaj vált be. Véletlenül próbáltam ki, nem volt kéznél más olaj a rettenetesen kirepedezett, száraz, viszkető kezemre. Másnap reggelre sokkal jobban nézett ki, napi kétszeri alapos olajozás után hetek alatt rendbejött. Azóta heti 2-3 alkalommal használom és semmi nyoma az ekcémának. Remélem nálad is működni fog.


Még valami: ligetszépe olajat nagyobb kiszerelésben is lehet kapni ét- és salátaolajként. Így sokkal olcsóbb :-)

2014. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
76%

Kedves Rolaaand,valóban,lelki eredetű a betegség.

Kenhetsz rá bármit,csak a tüneteket enyhíti.

Tudat alatt irritálja a bőrödet valaki,vagy valami.

Agykontroll,kineziológia,homeopatia,bach virágterápia segít

kijönni belőle.

2014. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!