Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcémás bőrt milyen természete...

Ekcémás bőrt milyen természetes anyagokkal lehet kezelni?

Figyelt kérdés
A kezemen egy ideje kijött az ekcéma, száraz, viszket, húzódik. Bőrgyógyásznál is voltam, 2 féle krémet is felírt, de nem múlt el. Több szteroidos krémet nem akarnék már magamra kenni, ezért valami természetes anyagot keresek amivel kezelhető az ekcémás bőr, (pl. gyógynövények, olajak stb.) Ti mit ajánlotok? Mivel szüntethető meg az ekcéma?

2015. máj. 18. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámnak is felírt egy rakat kézkrémet a bőrgyógyász, mire sikerült olyat találni, ami tényleg használ. Gyógyszertárban keverik ki, nem tudom, milyen az összetétele. De magadtól 100%, hogy nem találsz olyasmit, ami használna.

Megszűnni sosem fog, lesznek jobb és rosszabb időszakok, lehető legkevesebbet moss kezet, kímélő szappannal, gyakran kend a kezed, ne mosogass csupasz kézzel, ne érintkezz semmilyen vegyszerrel. Tusfürdőből is olyat válassz, ami a lehető legkevesebb összetevőből áll, mert az is szárít, meg a víz is és ront a bőröd állapotán. A hidegtől is védd a bőrödet (tehát télen használj kesztyűt).

2015. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél mosakodókrémet a patikában és mindég ezzel moss kezet. Fürödhetsz is vele. Egy idő után rendbe jön ettől a bőröd.
2015. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is egy ideje a tenyeremen ekcéma van.Kaptam rá készített krémet,ami jó,de nem mulasztja el.érdekes felfedezést tettem,xanax szedést abba hagytam és ekkor eltünt a kezem rendbe jött magától is.Sajnos amint visszatértem,mert az idegeim nem túl jók,visszajött az ekcéma.Most újból szeretnék megszabadulni tőle.
2015. máj. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!