Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet hogy liszterzekeny vagyok?

Lehet hogy liszterzekeny vagyok?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ezt monitoron keresztul nem lehet megallapitani. De olvastam hogy a kiutesek a karon a nyakon vagy a haton esetleg labon liszterzekenysegre utal. Nekem egesz eletemben pattanasos es kiuteses volt a karom. Mostanaban nem igen ettem kenyeret es igy a kiutesek jelentosen visszahuzodtak persze meg vannak mert azert ettem glutenos dolgokat. Szerintetek vizsgaltassam ki?

2015. jún. 12. 09:00
 1/5 anonim válasza:
Egy vizsgálatot megér. De amúgy erre az eredményre akkor kb. fél év múlva számíts, mert drága ez a vizsgálat a laboroknak így több helyről összegyűjtik és egyszerre végzik el. Azért remélem nem vagy lisztérzékeny.
2015. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
En is remelem....nagyon nehez lenne egesz eletemben dietazni.
2015. jún. 12. 09:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez még sok minden más is lehet.

Viszont ha csökkented is a glutént, akkor sem enyhülnek a tünetek lisztérzékenység esetén alapvetően. A teljes gluténmentesség után is kell idő regenerálódásra. Ez nem allergia, ahol a mennyiség ennyit számítana.

Ennyi alapján orvosfüggő, hogy elküld-e vizsgálatra - sok helyen nem igen van erre keret sajnos - vagy valamilyen más vizsgálatra.

Egyáltalán bőrgyógyászaton voltál már ezzel? És ott mondtak rá valamit? Simán lehet valami banális oka is. Vagy valami, ami nem a glutén. Öndiagnosztika helyett inkább bízd orvosra. Gluténérzékenységet amúgy sem tudsz csak úgy magadnak betippelni, nincsenek tipikus, csak arra jellemző tünetei és sokszor abszolút nincs is tünete. De sok olyan tünetre is rá lehet húzni, amit más okoz.

2015. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
patikában lehet kapni gyorstesztet 3-4000ft kb de 5 perc alatt van eredménye
2015. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem szeretnélek ijesztgetni, de nekem is valami hasonló bajom volt, nagyon pattanásos volt a bőröm, bár emellett más panaszaim is voltak (pl. menzesz zavar) és a doki azt mondta PCOS (cukorbetegséghez hasonló), mert az is okozhat pattanásos-ragyás (sajna olyanom volt) tüneteket. Mindenképp menj el kivizsgáltatni, minél előbb, annál hamarabb tudsz ellene tenni!
2015. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!