Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki felfúvódik a rozstól zabtól, de nem lisztérzékeny?

Figyelt kérdés
A tejes dolgokat nem bírom, nagyon felfújnak. Fehér lisztes dolgokat nem igen szoktam enni, csak ritkán, de a fennt említett gabonák biztosan megkavarják a bélésemet. Nagyon nem szeretnék lisztérzékeny lenni. :(

2015. márc. 3. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, létezik. Vannak furcsa dolgok. Én van, hogy felfúvódok a tejtől, van meg hogy nem. Csak nem tudtam rájönni, hogy hogyan van ez? Lehet, hogy nem mindegy, mikor iszok tejet? Pl reggelire, akkor nem árt. Ha vacsorára, akkor oda az éjszakám.
2015. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem mindegy mit mikor esztek, mert a szervezet és az emésztőrendszer állapota eltér a különböző napszakokban.


Pl. a fruktóz tolerancia is délelőtt és kora délután jobb, mint késő délután, mert a fruktózt transzportáló cuccok a bélben délutánra telítődnek és a fruktózt elkezdik bontani a bélbaktériumok gázképződés kíséretében, tehát később jobban felfúj.

Ugyanez vonatozik a laktóztoleranciára, mert a laktáz enzim aktivitás eltérhet bizonyos napszakokban, és ilyenkor a bélflóra veszi át a bontás, az viszont gázzal jár.


Van ilyen, sőt rejtett lisztérzékenység is van, tehát lehet, hogy annak ellenére vagy lisztérzékeny, hogy a vizsgálatok semmit sem mutatnak ki.


De hidd el nem tragédia, én sem eszem már évek óta ilyeneket.

2015. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!