Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rejtett lisztérzékenység...

Rejtett lisztérzékenység tünetei mik lehetnek, meghatározott tünetei vannak, vagy "bármi lehet"?

Figyelt kérdés

Például meghatározhatatlan alvászavar, állandó, örökös fáradtság lehet a tünete? Valamint magnéziumhiány?

Elvileg azt olvastam valahol, hogy rejtett lisztérzékenységre vérkép alapján nem lehet következtetni (vagy nem mindig) mert ne azt produkálja mint a nyilvánvaló lisztérzékenység.

Amennyiben az a helyzet hogy nem lehet következtetni, gondolom nem uatalnának be ilyen vizsgálatra, hiszen nincs "igazolható gyanú"...

A puffadás, túl sok zsírmirigy (főleg karon), magnéziumhiány, krónikus fáradtság azt mondták hogy "nem az"...

Valami irodalmat tud valaki angolul vagy magyarul amiben utána lehet ennek olvasni? Lehetőleg szakember által írtakra gondolok.



2015. jún. 26. 11:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Bármilyen személyes tapasztalat érdekelne, valamint esetleges tesztelési lehetőségek, ilyesmit hol vizsgálnak ha konkrétan a lisztérzékenységet nem lehet kimutatni?
2015. jún. 26. 13:02
 2/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben semmi tünete nincs a liszérzékenységnek, ami van, az is atipikus. A legjellemzőbb a kimerültség, a vérképben durva vashiányra utaló tünetek - de ez még sok minden más is lehet.

Ha a vérkép nem hoz egyértelmű eredményt, akkor bélbiopsziával lehet bizonyítani - ugyanis lisztérzékenység esetén a bélbolyhok ellaposodottak. Utána néhány hónap szigorúan betartott diéta után javulás figyelhető meg.

De én először csak megcsináltatnám a vérképet - ha jól értem még ezen sem vagy túl. Rendes, orvosi laborkörülmények között, nem a csináld magad otthoni készlettel, ami kutyafülét se ér.

Ha semmi beutalót nem kapsz, akkor marad a csináld magad módszer: pár hónapig tartsd a diétát és figyeld a közérzeted, a tüneteid változását. Mondjuk fél év után szépen lassan vezesd vissza az étrendedbe a glutént és pár hónapig megint figyeld magad. Persze ez sem egy tökéletes módszer.

A tüneteid alapján tényleg sok más dologra lehet gondolni. Mondjuk így ránézésre egészségtelen étrend is elég lehet.

2015. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Teljes vérkép vizsgálaton túl vagyok, Te valamilyen speiális vérképvizsgálatra gondoltál?

A vérképvizsgálat nem mutatott ki semmit, a fentebbi tünetek jelentkeznek nálam, valamint az egyetlen jelző tünet, hogy ha elég sok lisztet tartalmazó ételt fogyasztok, akkor éjszaka menetrendszerűen lábizomgörcsre ébredek, ami magnéziumhiányra utal, ez szinte 100% pontossággal jelentkezik.

2015. jún. 26. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan, hogy lisztérzékenység. A lisztben lévő kemikáliák, mérgek, vegyi anyagok okozzák. Fogyassz igazi lisztet!
2015. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik tünet a komoly magnéziumhiány volt.

Vérvételnél sima laborból nem derül ki, csak speciális vizsgálatnál, ahol direkt a lisztérzékenységre utaló antitesteket nézik a vérben. Irány a gasztroenterológia vagy egy magánlabor. Néhány ezer ft-ért megcsinálják a cölis vizsgálatot, a genetikai vérvétel jóval többe kerül, de az számodra nem is kellene.

2015. jún. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A puffadással és a mg hiánnyal nyugodtan elmehetsz gasztróra!
2015. jún. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!