Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kéne most valamit csinálnom?...

Kéne most valamit csinálnom? (gyógyszert bevettem és furán reagáltam rá)

Figyelt kérdés

advil ultra fájdalom csillapító.reggel vettem be.a fájdalmam elmúlt most járt le a hatása de nem merek újat bevenni mert hasfájás és hidegrázás jött rám fél órával a bevétel után.de olyan hogy pólóban voltam elötte, majd felöltöztem és még a takaró alatt is remegtem.kb 1 óráig tartott ez, lefeküdtem aludni utána most ébredtem és újból fáj a hasam enyhén.kéne valamit tennem vagy elmúlik magától?csak egy darabot vettem be.

természetesen betartottam a használatára vonatkozó szabályokat.


2015. jún. 28. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Most már semmit, mert felszívódott. Máskor is volt tüneted ibuprofen tartalmú gyógyszernél? Mid fáj amúgy? Ha van otthon paracetamol tartalmú, akkor most azt vegyél be, de nincs garancia rá, hogy nem vagy arra is érzékeny...
2015. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne vegyél be belőle többet. ha enyhén fáj a hasad, akkor azt nyilván ki lehet bírni gyógyszer nélkül is. Előfordulhat, hogy tudtodon kívül allergiás vagy rá. Barátnőm 100 x bevett Algopyrint, semmi baja nem volt, 101.-ik esetnél allergiás sokkot kapott a szervezete, mentő vitte el. Ha most jobban vagy, akkor ne tegyél semmit, de hétfőn hívd fel a háziorvosodat és mondd el neki, feltétlenül. A többit majd Ő tudja, mit javasol...


Mi miatt vettél be reggel fájdalomcsillapítót, mi volt az eredeti tünet?

2015. jún. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

14:48 korábban aszpirint szedtem azt is 6éve utoljára.akkor azzal semmi gond nem volt.nem vagyok nagy gyógyszer fogyasztó de most rákényszerültem.hasam fáj a gyógyszertől.eredetileg a fogamra vettem be.sajnos másik nincs itthon ezt is úgy kellet kölcsönkérnem.

ugye komolyabb bajom nem lesz majd ettől az egy darabtól?kicsit megijedtem.

14:51 a hasam a gyógyszertől fájdult meg.fogfájásra vettem be.az el is múlt. a hasam viszont újra fáj enyhén.

2015. jún. 28. 14:54
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es, ne haragudj, átgondoltad, mit tanácsolsz?

" Ha van otthon paracetamol tartalmú, akkor most azt vegyél be, de nincs garancia rá, hogy nem vagy arra is érzékeny..."


Ha arra is érzékeny + az előző gyógyszer hatása együtt anafilaxiás sokkot, azaz egy fulladásos reakciót is...

2015. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ettől az egy darabtól most már nem lesz komolyabb bajod, de ha beveszel másik gyógyszert, akkor lehet. Nem tenném...
2015. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi akkor megnyugodtam. elkerülöm a fájdalomcsillapítókat.valami ötlet mit csináljak az eredeti fájdalom ellen? aludni sem tudtam azért vettem be ezt az egyet is.
2015. jún. 28. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Holnapig tűrj (ha nem alszol, még mindig a kisebb rossz, mintha fulladásos rohamod lesz)- aztán menj el fogorvoshoz, de FELTÉTLENÜL MONDD EL A MAI ESETET!!! Nehogy ott is olyant adjanak, ami problémát okozhat.
2015. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!