Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha gluténérzékenységre gyanaks...

Ha gluténérzékenységre gyanakszunk, a vérvizsgálat előtt mennyivel kell rendszeresen ilyen megterhelő ételeket enni?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy bármi liszteset eszem, mostanában nagyon felfújódok, és feszít az egész mellkasom szinte. Voltam már tükrözésen (nem emiatt), de ott nem találtak semmit, a bolyhok épek. Viszont kérdőjellel ott volt, h boholyatrophia. Most elküldött a doki ismét gasztróra, szeptemberre. Jó pár napja gluténmentesen táplálkozom és jól vagyok, de olvastam, hogy ahhoz, hogy az intolerancia kimutatható legyen, addig nem szabad diétázni.


A kérdésem tehát az, hogy mondjuk elég egy hónappal a vérvizsgálat előtt visszaállni az önsanyargató lisztes kajákra?



2015. júl. 8. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem kockáztatnék, amíg nincs diagnózis, nem diétáznék. Ha nem tudják kimutatni, akkor felesleges volt az egész.
2015. júl. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ikonstar ***** válasza:

Tényleg marad az önsanyargatás, ha helyes diagnózist akarsz egy lisztérzékenység vizsgálatnál. Persze, valamennyire csökkentheted a gluténbevitelt, de azért a napi kb. 10 deka kenyérféle meg kéne maradjon.

Az is lehet, hogy búzaallergiád van, de lehet NCGS is (a neten találsz infót erről.

A vizsgálat előtti visszaterhelésről (diéta utáni ismételt gluténevésről) megoszlik a gasztroenterológusok véleménye. Általában 1-3 hónap szokott lenni.

2015. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pont most akartam feltenni ezt a kérdést, köszi!!!
2015. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. még egy pár napig élvezem a gluténmentes életet, aztán megpróbálok visszaszokni. de egyre kellemetlenebb, aludni sem tudok tőle :(
2015. júl. 10. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!