Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A HPV-t kimutatja a vérvizsgálat?

A HPV-t kimutatja a vérvizsgálat?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy HPV-m van, rettegek. De eszembe jutott, hogy nemrég volt vérvizsgálatom. Kimutatná a HPV-t a vérvizsgálat? Én személy szerint kétlem, de ez az utolsó reményem.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 17. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

szia! nem mutatja ki, sőt, hpv-vel még vért is adhatsz, mert nem véren keresztül fertőz, hanem bőrön keresztül. van hpv teszt, csináltasd meg. a bőrről vesznek mintát, nem fáj egyáltalán.

egyébként a legtöbb ember keresztülesik valamilyen hpv-n életében. nekem is volt, elmúlt. nem mindegyik fajtája veszélyes. ha pedig veszélyes, akkor is, ha időben felfedezik, akkor teljesen meg tudnak gyógyítani. tehát a lényeg, hogy menj el dokihoz, ha félsz.

2015. jún. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Célzott vizsgálat kell hozzá.


Az viszont nem értem, hogy ha félsz is tőle, miért jó ha nem tudod, hogy fertőzött vagy-e, és tudatlanságodban megfertőzöl másokat? Igen, a férfiakra is hat a HPV a tudomány jelenlegi állása szerint, ráadásul terjesztik is, így esetleg megölhetsz másokat!

Ha gumit használsz, és rendszeresen jársz ellenőrizni, akkor még HPV fertőzötten is teljes életet élhetsz.

2015. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jaj előző, szerintem is kellett még ide, hogy másokat megölhet... egy kicsit sem túloztad el a dolgokat.

a hpv annyira fertőző, hogy nincs egyszerűen értelme megőrülni bele. a férfiakat különben sem tesztelik. van állítólag már valami bonyolult teszt a férfiaknak, de őket nem szokták tesztelni, mert értelme sincs.

a nőknél aminek értelme van, hogy évente menjen el méhnyakrák-szűrésre.

mert ez nagyon lassan kialakuló rák, és így időben meg lehet oldani, ha valaki évente jár.

amúgy a hpv kérdést nem érdemes eltúlozni. túl van spilázva a dolog nagyon erősen.

2015. jún. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Természetesen már konzultáltam a nőgyógyásszal, nemsokára megyek vizsgálatra.

Kedves második válaszolónak üzenném, hogy már 4 éve egy partner mellett nyomulok, akivel 2 éve csak óvszerrel védekezünk, ám ez a HPV ellen tudtommal nem sokat segít.

Különben megkaptam anno a védőoltást, de elég szkeptikus vagyok ez ügyben. Később megírom, hogy mi lett a dolog vége.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 18. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy HVPd van? Van valamilyen tüneted? Rendszeres nőgyógyászati kenetvétellel kiderülne.
2015. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!