Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Amikor nektek kiderült, hogy...

Amikor nektek kiderült, hogy van valamilyen ételallergiátok és utána abbahagytátok annak a bizonyos ételnek az evését ez az alakotokra, súlyotokra milyen hatással volt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen hatással nem volt az alakomra, súlyomra.

Bár én csak pár gyümölcsre és zöldségre lettem allergiás mint pl:

meggy

sárgadinnye

cseresznye

karfiol

brokkoli


Ha bármelyiket enném vagy bármelyik lenne bármiféle ételben (pl: meggyes-mákos rétes)

rögtön kipattognék, és tele lenne a testem vörös kiütésekkel mintha bárányhímlő lenne. Ez legalább 3-4 napig borzalmas viszketéssel járna, amit nem tudnék abba hagyni és véresre vakarnám. Ezért le kellett mondanom róluk, pedig a brokkolikrémleves volt a kedvencem.

De nem lettem soványabb vagy jobb alakú a hiányuk miatt.

2015. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Allergiás nem vagyok, de észrevettem, hogy a testem nem örül a gluténnek. Elhagytam, de ettől még nem fogy az ember, én pedig akkor sem, ha nagy a feleslegem és igyekszem minél kevesebbet enni.
2015. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) Az nem jó..:( Én inkább glutén, laktóz érzékenységre gondoltam. Nekem valószínű laktóz van...ezért érdekelne mire számíthatok
2015. júl. 12. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is laktózérzékenységem van, vagyis nem ihatok tejet.

Jobban mondva laktózmentes tejet ihatok. A súlyom, alakom nem változott semmit. Nincs jelentősége.

2015. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmit nem ehetsz amiben tej/tejpor van ugye?
2015. júl. 12. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha laktózérzékeny, akkor persze, hogy nem ehet tejet és tejport.

Amúgy a glutén mellett a laktózt is szinte teljesen elhagytam (minimális sajt és vaj, amit eszem). Plusz a cukrot, a keményítődús ételeket...

2. voltam.

2015. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 15:20 vagyok.


Tejet iszom de csak laktózmentes tejet. Lehet kapni laktózmentes sajtokat is. Tejport sosem szoktam enni, így abban nincs tapasztalatom. Sütemények vagy egyéb dolgok amik tejjel készülnek, én megeszem, legfeljebb fél óra múlva megyek a wc-re. Sokszor megéri :)

2015. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!