Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha megeszek bizonyos zöldségek...

Ha megeszek bizonyos zöldségeket, gyümölcsöket utána mindig viszket a nyelvem és a szájpadlásom, érdemes elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Pl: paradicsom, dinnye, cseresznye, borsó.. stb.

2013. júl. 2. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván allergiás vagy rájuk...
2013. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 poiu ***** válasza:
Ez szinte biztos, hogy pollen allergia. Érdemes orvoshoz menned.
2013. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem biztos,h pollen érzékenység,sőt,azt nem maga a növény,hanem a virágpora váltja ki. Ételallergia lehet. Menj el bőrgyógyászatra és allergológiára. Ott kivizsgálnak,bár ott sem tudnak mást mondani,mint,h kerüld azt,amiről tudod,h kiváltja.
2013. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze. De 99% hogy étel allergia lesz.
2013. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Köszöntelek az allergiások klubjában. Nekem még a hallójárat is szokott viszketni.


Orvosnál még nem voltam vele, mert annyira nem vészes, nem fulladok meg ilyesmi.

Persze érdemes kivizsgáltatni orvossal, hogy mire lehetsz még allergiás.

2013. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, viszket a szájpadlásom, hólyagok is vannak rajta, bár nekem az tüsszentés után szokott jelentkezni, nem evés után.
2013. júl. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 poiu ***** válasza:
Pollen allergia lehet. Bizonyos zöldségek bizonyos pollenekhez hasonló anyagokat tartalmaznak, ezért váltanak ki reakciót. Érdemes megnézetni.
2013. júl. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor irány az orvos!
2013. júl. 3. 23:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon csodálkoztam ezen, hogy mi lehet. Fura dolog, hogy 15 év alatt sehol sem hallottam, van olyan hogy keresztallergia. Bizonyos gyümölcsöknek hasonló a kémiai szerkezetük, mint amelyik pollenre érzékeny vagy. Írd be a google-be, és elő fog jönni egy táblázat, ami megadja melyik pollennek mi a kereszt allergén étele.


Menj orvoshoz, csináltasd meg a tesztet, de ha mellékhatásokat nem akarsz, akkor engem keress fel.

2013. júl. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sőt, nem csak pollenekkel elképzelhető keresztreakció,hanem például fémérzékenységgel is. Egyik ilyen jellemző,h aki fémre érzékeny,az érzékeny a zellerre,paradicsomra,petrezselyemre is.

Ha megcsinálnak egy allergia tesztet,adnak utána egy leírást,h mitől kell, tartózkodni.

2013. júl. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!