Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Napallergia vagy klór allergia...

Napallergia vagy klór allergia? Esteleg más?

Figyelt kérdés
A medencében a vizet klórral tisztítjuk. Miután kijöttem a vízből mindig napozom, hogy megszáradjak. A bőröm kiszárad és erősen viszketni kezd és irritál vagy nem is tudom, majd vakarás hatására hámlik. Ez nem 'egészséges' hámlás, hanem utána olyan, mintha lehorzsoltam volna, szóval nem kellemes. Főleg bal kezemet érinti a dolog, ott kifejezetten irritál,viszket. De a lábam is szokott és ma például a mellkasom is. Eddig semmire nem volt ilyen érzékeny a bőröm és ez is csak nálam jelentkezik, tesóimnál nem.
2015. júl. 16. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

valószínűleg a klórra érzékeny a bőröd

nálam is ugyan ez van, ha klóros vízbe megyek, elég gyorsan kiszárad a bőröm és viszketni kezd

de azt sose vártam meg, hogy rosszabb legyen, szóval emiatt hámlani még nem hámlott

én tényleg nagyon ritkán és csak rövid időre megyek be a klóros vízbe, így nekem az utána való zuhanyzás tusfürdővel és utána testápolózás helyre hozza

2015. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen bizonyos, hogy a medencétek vizét nem klórral tisztítjátok. :-)

Vagy tévednék és valóban van egy klórgáz palackotok a medence mellett amiből a klórgázt belevezetitek a medence vízébe? :-D

Vagy inkább tablettákat adagoltok a vízbe, aminek a hatóanyaga ez:


[link]


Erre a vegyületre simán lehet, hogy a szervezeted érzékeny és a fent említett tüneteket produkálja.

Sajnos akkor más hatóanyagú medencefertőtlenítőt kell kipróbálnotok.

2015. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Klórtablettát rakunk bele. Vagyis én nem, csak a szüleim.xd és biztos, hogy klór. Klórgáz, ami felszabadul ergo nem nagyon értem mit magyarázol, nem is értek hozzá, de teljesen mindegy. :D

A lényeg, hogy ez van és így jártam.:D

2015. júl. 16. 20:03
 4/4 A kérdező kommentje:
jobban belegondolva elég nagy baromságot mondtam, de mindegy. xDDDDD
2015. júl. 16. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!