Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia. Gyulladt bőrt...

Allergia. Gyulladt bőrt szteroidok nélkül lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Eléggé bonyolult a probléma. Kb. egy éve járok bőrgyógyászhoz és most kezd körvonalazóni, hogy mi lehet a baj. Eleinte azt hittem pattanás, de nem múlt el évekig és súlyosbodott a dolog.


Nagyjából úgy kezdődött, hogy észre vettem pár évvel ezelőtt, hogy ha tejet iszom, akkor nagyon görcsöl a hasam és hasmenésem is lesz tőle meg émelygek. Elküldtek laktóz intolerancia vizsgálatra, de az negatív lett. Utána vérvételen megállapították, hogy a tej fehérjével vannak gondok, és ha ezt megiszom, akkor jönnek a bőr és has problémák. Ezzel együtt semmit nem ehetek ami tejből készült.. sajt, joghurt, tejföl... felejtős. De lehetséges, hogy nem csak a tej, hanem az összes állati eredetű fehérje. Ezt nem tudom hogy lehetne kideríteni. Amióta ezt tudom, valamennyire csillapodtak a tünetek. Ez után kiderült az is, hogy a mandulára is allergiás vagyok - marcipán szevasz. A gazok közül a parlagfűre nagyon és mivel ez a dinnyével kereszteződik vagy mi a fene, arra is. Szóba jöhet még paradicsom és uborka is, de az nem biztos. Amennyire csak lehetett, ezeket kihagytam az étrendemből.


Ezen kívül még a házi porra vagyok kisebb mértékben érzékeny és a füstre. De arra nagyon! Ha dohányos haverokkal vagyok és bármennyire is próbálom kerülni a füstöt, reggelre mindig tiszta ragya lesz a fejem (ahol éritkezik a bőröm a füsttel) Hát ez ellen mást nem nagyon tudok tenni, mint hogy velük nem megyek sehova. Mondtam már nekik, le se sz*ják :P


A doki azt mondta, hogy a biztonság kedvéért ne fürödjek semmilyen tusfürdővel, a szappant meg végképp felejtsem el. Írt fel valami furcsa zsíros cuccot, 200Ft körül van egy nagyobb dobozzal és olyan mintha tejjel fürödnék. Tök jó érzés :)


Csak az a gond, hogy nálunk annyira klóros a víz, hogy a WC-be se kell fertőtlenítő. És ha sűrűn fürdök, akkor csalánkiütéses lesz a bőröm és olyan durva a viszketés mintha üveggyapotból jöttem volna. És utána nagyon sok helyen sokáig, van hogy még napokig is gyulladt marad egy-egy helyen a bőröm. Most Elocom oldattal próbálom kezelni, de tudom, hogy nem egészséges, mert elvékonyítja a bőrt nagyon. Vannak ilyen vazelines kenőcsök is a kiszáradás ellen, de hát nem a legjobb... igazából ha nem fürdök egy 2-3 napig, akkor kezd jó lenni a bőröm, de a 3. naptól már érezhetően zsírosodik a bőröm és akkor meg pattanás lesz. Ha meg megfürdök, akkor nem lesz, de akkor meg kezdődik a klóros, allergiás sztori elölről. Lendyn-t is írtak fel szedni, de ez nem megoldás, én nem akarok életem végéig gyógyszeren élni, ráadásul azzal sem sokkal jobb, leginkább csak a pollenek ellen jó valamire.


Szóval nincs valami humánusabb módszer a bőr védelmére/hidratálására? Kozmetikai szerektől el vagyok tiltva, mert valamelyik összetevő(k)re szintén érzékeny vagyok, ezt a későbbiekben majd még vizsgálni fogják. Valószínű valamelyik tartósító.


A csapvízből házilag nem lehet valahogy megbízható módszerrel kiszűrni a klórt? A vízzel biztos, hogy van valami gond, mert sokan panaszkodnak rá és külföldről jött ismerőseim is panaszkodtak, hogy viszkednek tőle.


Láttam csapra szerelhető szűrőket 6-8 ezer forintokért, csak kérdés, hogy valóban érnek-e valamit :P


Tudtok nekem valamit ebben az ügyben segíteni? Ami a bőrömön van, az már csak az eredmény. Lehetőleg az okot kéne megszüntetni vagy valami védelmet találni ellene.



2012. dec. 29. 04:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem van, csak meg kell találnod azt a helyet, ahol nem csak kezelgetnek, hanem gyógyítanak is.
2012. dec. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, megértem a problémádat, nagyon sajnálom, hogy eddig nem sikerült megoldást találnod rá. Nekem is hasonló tüneteim voltak. Írj privát üzenetet, összehozlak azzal a dokinővel aki nekem tudott segíteni.
2012. dec. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!