Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kivit ettem, kijött rajtam a...

Kivit ettem, kijött rajtam a túlérzékenység. Mit tehetek így házilag, este fél 11-kor?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:

És milyen tünetek vannak?

Ha nem vészesek akkor kalcium pezsgőtabletta, kalciumos vitaminok így hirtelen. Valamilyen gyulladáscsökkentőd ha van abból vegyél be.

Legjobb lenni elmenni egy éjjel-nappali patikába, ha van rá lehetőség.

Ha viszont a torkod nagyon dagad abból fulladás is lehet, akkor viszont orvos kell.

2015. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mik a tüneteid?
2015. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Felduzzadt duplájára az alsó ajkam, a szájbelsőmben hatalmas, feszülő hólyag keletkezett.

Béres Ca-tablettánk van csak itthon, abból beszedtem egyet.

2015. júl. 16. 23:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Micsoda?? Akkor menj orvoshoz, de most!

Ez nagyon veszélyes. Nekem a paradicsomtól volt allergiám nemrég, de mondták, ha felduzzadna a szám, akkor azonnal menjek az ügyeletre, mert fulladás is lehet belőle. Aludni se mertem aznap éjjel, pedig nekem nem dagadt fel.

A Calcium jó, de van, hogy az se segít már.

2015. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mintha alábbhagyott volna a duzzanat növekedése. Már 1000 mg Ca-ot szedtem be + 1 tbl Kalmopyrint.

Köszönöm az eddigi jó tanácsokat és a figyelmességeteket.

Remélem, megúszom kevesebbel.

2015. júl. 17. 00:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem most már megmaradsz. :) A kivire pedig még csak rá se nézz ezentúl. :)
2015. júl. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen...

:)

2015. júl. 17. 00:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia. Tegnap már le kellett feküdnöm, látom, rendben vagy. Nem tudom, hogy aki kivire allergiás az miért allergiás rá. Mi az az anyag, ami kihozza. Érdemes lenne utánanézned, mivel ha más ételben/gyógyszerben bármiben ez benne lehet azt szintén nem eheted. Akinél egyszer fulladásos jellegűt okoz az legközelebb még erősebb fulladásos tüneteket hoz magával és egyre rosszabb lesz. Gyógyszer nélkül akár meg is halhatsz, úgyhogy érdemes utánanézni.


Ha másra is allergiás vagy, akkor az immunterápiára is érdemes rákeresni.

2015. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az érdeklődésedet. Jobban lettem. Mialatt a tüneteimmel küszködtem, keresgéltem a világhálón, és meglehetősen sok rosszat olvastam a kiviről. Az egyik legallergénebb gyümölcs, ami egyéb ételallergiák kifejlődésében is ludas. (Egy bizonyos fehérjeszármazék tartalmának köszönhetően.)

A fagylaltkrémek adalékanyagaiban is vannak olyan összetevők, amelyekre érzékeny vagyok. Mégis ettem, és ráadásul kivit és más gyümölcsöt is raktam a krémhez. Elfelejtettem, hogy a kivivel már voltak bajaim.

Vagyis sokszorosan több túlérzékenyítő anyagot ettem meg. Tanultam belőle.... :(

2015. júl. 18. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!