Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mások is érezték, hogy Balaton...

Mások is érezték, hogy Balatonlellén apró kis repülő bogarak csíptek?

Figyelt kérdés
A héten szerdán voltunk Balatonlellén a Napfény fürdőben, a vízben tökéletes volt, kint a forróságon kívül azt is nehezen lehetett elviselni, hogy apró bogárkák szálltak a sátrunk körül, és csíptek, haraptak, rendesen fájt. Két nappal később tele lettem össze-vissza csípésnyomokkal is, amik viszketni kezdtek. Ti tapasztaltatok ilyet? Mi lehetett ez? A Balaton más fürdőin is vannak ilyen bogarak. Mi ilyennel ez előtt még nem találkoztunk.

2015. júl. 25. 09:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt kérdezni akartam, nem kijelenteni, hogy a Balaton más részein is vannak ilyen bogarak?
2015. júl. 25. 09:44
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, pár éve még híradóban is beszéltek róla. Nálunk Badacsonyban a nyaralónál is tapasztaltunk ilyet, de én sem tudom mi a bogár neve, nálunk a szőlőben volt.
2015. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 polarbeer válasza:

Szinte teljes biztonsággal merem állítani, hogy púposszúnyogok (Simulidae) voltak a tettesek. Mediterrániumban és a trópusokon általános jelenség, nálunk még csak a kifejezetten égető meleg napokon fordul elő, hogy víz közelében az embert is csípik.

A tanyák gazdái és az állatorvosok azonban mindig is találkoztak ezekkel a lényekkel, főleg az agresszívabb fajaikkal, összefoglaló nevükön a cseszlékkel, ugyanis nagy termetű, dús szőrű emlősállatok (főleg a szarvasmarha és a ló) vérére specializálódtak elsősorban.

2015. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!