Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha félek a repülés...

Mit tegyek, ha félek a repüléstől?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva repülnénk megint, és félek :( 5 órás út, repültem már, sajnos egyszer eléggé megijedtem, előtte semmi bajom nem volt a repüléssel, azóta rettegek :( hiába voltam egyszer már, és semmi nem történt. A vezetés veszélyesebb hozzászólásokat nem kérek, köszi, mert onnan még kiszállhatok élve, a repülőből kétlem... Ráadásul az egész para még durvább, mióta gyerekeim vannak, miattuk félek a legjobban (nem jönnek, de attól parázok, mi lesz velük, ha meghalunk...)

2015. febr. 20. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Talán annyit lehetne tanácsolni, hogy ne maláj géppel repülj, és ne Ukrajnába.
2015. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg, kb. a felétől a repülés fóbia megoldásáról szól:

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2015. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Én is félek a repüléstől, ha tudsz szerezni Xanaxot/Frontint, akkor felszállás előtt fél órával kapj be egy-két szemet (0,5-1 mg) leszedi rólad a parát, és nagy valószínűséggel átalszod az utat. Viszont ha rendszeresen repülsz (gyakrabban mint havonta) akkor nem ajánlom, mert rá lehet szokni elég durván.
2015. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettegtem mindig, azt mondtam soha nem ülök fel. Aztán mégis felültem és azóta azt mondom,hogy inkább repülő mint 1 nap busszal, főleg, hogy milyen sok a baleset az utakon. Az első utam a félelmemhez képest szuperul sikerült, tiszta happy voltam. Na a következő pedig rövidebb is volt na az sz.r volt, meg az utána következő is. Úgyhogy én is félek továbbra is, de akkor is inkább repülőre ülök. Mi a gyerkőcökkel szokunk menni, ezért én is parázok, hogy nehogy! Utoljára mikor Korfun landoltunk totál beparáztam mert csak azt láttam,hogy már mindjárt leérünk és nem láttam szárazföldet. :D Olyan érdekes reptér volt... Egy kis nyugtató valóban segithet. Én is gondoltam már arra is, hogy ha gyerekek nélkül mennénk egyszer akkor mi van ha... Brrr, még rágondolni is rossz. És most ne nevess ki amit irni fogok, minden út előtt kinyalom a házat, ha esetleg nem jönnénk haza, akkor biztos tuti rend legyen. :D Tudom ez nagyon beteges, nem is tudom miért csinálom. :D
2015. febr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 homo ludensz ***** válasza:
24%
Menjél biciklivel ha parázol. Annak is örülnék ha a buszon nem kerülgetne a frász. Minden viszonyítás kérdése azt hiszem.
2015. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan félnek a repüléstől, én is féltem. Nekem tudod, mi segített? Az, hogy az első repülőútjaim egyikén volt egy olasz srác, aki még nálam is jobban félt. Én kezdtem el őt vigasztalni, nyugtatni, soroltam neki azokat az érveket, amiket magamnak kellett sorolnom, és így szépen megnyugtattam magam. Utána már hosszabb, tizenórás repülőutakra is mertem vállalkozni. Nem mondom, hogy nincs bennem egy minimális félelem, de messze nem olyan erős szorongás, mint korábban volt.
2015. márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%
És még valami: igyál egy pici alkoholt. Nem tudom, milyen gép, ha nem fapados, akkor úgyis kínálnak. Valahogy ott a magasban másképp hat... jobban ellazít. :)
2015. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!