Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi a teendő darázscsípés esetén?

Mi a teendő darázscsípés esetén?

Figyelt kérdés
Szombat este darázs csípett meg a combomon, egyre rosszabb a helyzet, már kb. 15-20 cm átmérőjű körben egyre duzzadtabb a combom, kőkemény és forró. Ittam már calciumot, a fullánk nem maradt benne. Borogatom is ha van rá módom, de a 2 pici gyerekem mellett nincs sok időm erre. Van esetleg ötlet, hogy mit próbáljak még ki? 2 nap alatt romlott eddig, terjed, úgy tűnik.
2015. aug. 10. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel az ügyeletet. Tanácsot biztos tud adni. Elvileg a darázscsípés veszélytelen. De ha szemlátomást nem az, akkor gyorsan kell cselekedni.
2015. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fenistil gélt kenj rá, jegeld, ha tudod (mirelit borsó kis zacskóban jó erre a célra, éjszakára rá tudod kötni a combodra.) Ha nem javul, akkor jó lenne megmutatni bőrgyógyásznak.
2015. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs otthon Fenistil, és biztosan darázs volt, ecetbe mártott vattacsomóval töröld át többször.
2015. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom az idén mi került a darázsméregbe. Eddig soha nem dagadtam meg tőle, pedig minden évben volt darázscsípésem.

Az idén négy csípett meg egyszerre kettő a hasamon, és majd egy hétig olyan voltam mintha be lettem volna töltve. A csípés helyén még mindig varasodás van. Gyógyszertár Írix spré, többször be kell fújni, miután a bör beszívta.

2015. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mutáns darazsak...:-) Nagyon gáz, idén állítólag néhány területen a szúnyogcsípés is hatalmas lesz és nehezen múlik el. Uttsó héten megyünk tó mellé, előre félek, mert engem imádnak a kis mocskok.:-(
2015. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Este 2, és ma is 2 kalciumot megittam már, javulni is kezd. :-)
2015. aug. 11. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!