Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ki lehet nőni, vagy megszüntet...

Mentos kérdése:

Ki lehet nőni, vagy megszüntetni valahogy az allergiát? Már vagy 15 éve tudok az allergiámról, és egyre rosszabb minél idősebb vagyok

Figyelt kérdés
Már kisgyerek korom óta fújom az orrom, allergiás vagyok "huszonpár" növényre, köztük mogyoró, fűz stb, 18 évesen még mindig az vagyok, de már a szemem is égni kezdett, ki lehet ezt nőni vagy csak súlyosbodni fog ? gógyszerek csak enyhítenek a tüneteken

2015. szept. 2. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos kinőni nem hinném, hogy ki fogod már. Segíteni lehet rajta valószínűleg, csak meg kell találni, nálad mi válik be. Én is sok mindent próbáltam már. Nekem az immunerősítés (grapefruitmag kivonat csepp rendszeresen) és az ún. garatkezelés segített legtöbbet. (Utóbbi egy akupresszúrás elvű kezelés, a gégész benyúl a garatodba és ott nyom meg bizonyos pontot, először rohadtul fáj, de a későbbi kezeléseknél egyre jobb és tényleg segít idővel.) Ezeket lehet már aktív allergiás időszakban is, amikor vannak tüneteid, viszont a grapefruit az allergiagyógyszerrel kölcsönhathat, pl. gyengíti vagy erősíti a hatását. Én nem szoktam egyszerre (amúgy loratadint szedek, ha nagyon muszáj, de a fentiekkel ez már évek óta csak 1-2 nap per év).
2015. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én észrevettem, hogyha kevesebb húst és tejtermékeket eszem, akkor enyhülnek, vagy hosszabb időre el is múlnak a tüneteim.
2015. szept. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Beltazor91 válasza:

amióta élek allergiás vagyok por növények, parlagfű stb stb.

meg kell tanulni vele együtt élni, nekem sikerült.


szerintem:

1 megtalálni a megfelelő antihisztamin-t ( nekem az aerius vált be)

2 allergiás szezonokban rendszeres arc haj mosás, orrba felszívni egy kis vizet majd kifújni.

3 kalcium pezsgő tabletta! nagyon szépen mérsékli a tüneteket.

2015. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!