Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Darázscsípés után?

Darázscsípés után?

Figyelt kérdés

Tegnap megmart egy darázs almaszedés közben. Azonnal ittam kalciumot és hideg vízzel öblögettem. Viszont a csípés helye még most is fáj.

Természetes dolog?

/Nem vagyok allergiás a csípésre/



2015. okt. 12. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt még másnap is. Ha nincs még mindig megdagadva, akkor ez természetes szerintem.
2015. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igen teljesen természetes. A marás helyének teljes eltűnése 1hét. 2napig fáj még utána de előfordul hogy viszket is. Engem is mart már meg darázs és sajnos elkezdtem vakarni. Nem fertőződőtt el meg semmi csak kihegesedett a helye. Ha teheted hideg vizes zsepit tegyél rá (vagy zsepibe csomagolt jégkockát) és hagyd rajta 5-10percig.
2015. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem azóta már nyoma sincs a csípésnek, de hátha jóljön még :D

Mindenféle ilyen irritációt, viszketést kiváltó dolgot tisztán kell hagyni, azaz ne vakard, ne sértsd fel ott a bőrt, ne vigyél bele koszt! Ha kivakarod, heg lesz, nyoma lesz, és sebként kell kezelni. A legalkalmasabbak a gyulladást csökkentő krémek, és habár a mindenféle kenőcs ellen vagyok, a természetes alapú gyulladáscsökkentőket ajánlom.


Ami viszont még ennél is hatásosabb, ha alkalmad van rá, citromfűvel, vagy útifűvel dörzsöld be. Nekem a lándzsás útifű abszolút bevált, már órákon belül sem éreztem semmit, pedig a talpamon csípett meg.


Ha a duzzanat nagyméretű vörös, esetleg több napon át nem múlik el, fordulj orvoshoz!

2015. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!