Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez gyógyszerallergia lehet,...

Ez gyógyszerallergia lehet, vagy hormonprobléma? Vagy ez szerintetek micsoda?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az volna a kérdésem, hogy az alábbiakban felsorolt tünetegyüttes szerintetek mi lehet.

Nem szoktam gyógyszert szedni, csak akkor ha valamim már nagyon fáj - nem szokott semmim annyira fájni, csak a fejem, havonta 2-3-szor. Egy évvel ezelőtt abbahagytam a fogamzásgátlót, és azóta sajnos minden létező bajom van, nagyon felborította a hormonháztartásomat, lehet, hogy ez is közrejátszik. Szóval, meg tudom különböztetni a fejfájásaimat, s van az a fajta, ami egyszerűen egyre csak jobban és jobban fáj (mielőtt megjön pl, vagy a ciklusam kb közepén), és semmitől sem akar szűnni, akkor muszáj bevennem egy gyógyszert. Na, általában ettől a gyógyszertől meg is szűnik a fájdalom, méghozzá elég gyorsan (kb 5-10 perc), de utána úgy érzem magam, mint aki be van állva - látás zavaraim lesznek, húz a fejem, kába vagyok, enyhén émelygek, remegek, a közérzetem nagyon rossz lesz, és érzem, hogy szó szerint le van tompítva az agyam.

Tegnap egy másik fajta gyógyszert vettem be, kettőt, és ugyanezek a tünetek jöttek elő, csak pluszba még annyira bepánikoltam, mint még soha életemben - egyik pillanatról a másikra jött a pánikolás, és múlt is el. Ezek a tünetek egyébként általában 1 másfél óráig tartanak, és azután jelentkezett ez a furcsa reakció, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót... Szerintetek ez micsoda? El fogok menni orvoshoz, csak kíváncsi vagyok, hogy más volt-e már így.


Egyszer nagyon fájt a fejem, két héten keresztül, látászavaraim voltak, migrénszerű tünetek, és emlékszem, hogy két cataflam és egy advil kombójával sikerült nagyjából elmulasztani, de másnap megint fájt, aztán egyszer csak elmúlt. Miután abbahagytam a gyógyszert ez is akkor volt, és érdekes, hogy azóta mindig mielőtt megjönne nagyon fáj a fejem - és mivel nem állt be még mindig rendesen a dolog, van, hogy később jön meg pár nappal és olyankor tovább fáj és sokkal jobban...



2015. nov. 11. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon migrénnek tűnik!


A hormonváltozások okozhatnak migrént. pl. van akinek pont a fogamzásgátlótól jön elő, van akinek miután abbahagyja.


Én is így jártam.


A pattanások stb-ről most nem beszélek, de nekem is minden mensi előtt migrénem volt.


Ami megszüntette a következő: minden reggel egy csésze kávé+ elmentem egy ételintolerancia vizsgálatra.

Kiderült, hogy immunanyagokat termelek a tej, a tojás, a mogyoró és a banán ellen. Mióta ezeket nem fogyasztom, azóta nem fáj a fejem sem.


Na most nem biztos, hogy neked ez bejön, de leírtam hátha segít.


Sajnos a fogamzásgátló nem csak a hormonháztartást borítja, hanem a beleket és a bélflórát is roncsolja. A károsodott, irritált belek pedig áteresztenek félig emésztett anyagokat, ami ellen aztán immunreakció indul meg, további gyulladásokkal. Ennek egy idegrendszeri tünete lehet a rendszeres migrén. Nálam ez történt.


De persze más miatt is lehet. pl. gyulladt fog.


Keress fel egy orvost a panaszaiddal, mert ez igen kellemetlen, ki kéne vizsgálni.

2015. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez szimplán migrén. Amit nálad a jelek szerint a hormonháztartásod befolyásol - a nők nagy részére valamilyen szinten jellemző amúgy is. Nyilván a fogamzásgátló szedése alatt nem volt valódi ciklusod, ezért nem is jelentkeztek ilyen tünetek. Azt ember nem mondja meg szerintem, hogy amúgy is kialakult volna vagy a fogamzásgátló hatása, de igazából mindegy is.

Nem ártana egy nőgyógyászati és endokrinológiai vizsgálat se, hátha tényleg nem normális a hormonháztartásod, bár ha csak pár napokat késik, akkor nem valószínű hogy gubanc lenne.

2015. nov. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!!
2015. nov. 11. 11:27
 4/7 A kérdező kommentje:
De különben ezt azért nem értem, mert a migrénnek vannak tipikus fázisai. Na most ha nem szedek be gyógyszer akkor tuti hogy nem múlik el a fejfájás, és csak egyre fokozódna, ellenben, ha beszedem, akkor jelentkeznek a tipikus migrénes tünetek a látászavarral, stb. Szóval rohadtul fáj, de a tipikus tünetek csak a gyógyszer bevétele után jelentkeznek. Vagy pedig már azelőtt is annyira fáj, hogy beveszem a gyógyszert? Lehet, hogy ha nem venném be akkor is jelentkeznének és még rosszabb lenne?
2015. nov. 11. 11:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagy lehet, hogy nem is a gyógyszer miatt vagyok rosszul, csak azt hiszem, közben pedig migrénem van?
2015. nov. 11. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiskorod óta nem rágod meg az ételt rendesen. Az emésztésed fel van borulva, ez bezavar a hormonháztartásodba. + még az a fogalmazásgátló sem egyenlített számlát soha sem.

A táplálék alapos megrágása a legfontosabb, +kerülni kell a műkajákat,(szalámik, csipszek, kekszek)és minden olyat ami nagyüzemi. Ehhez még segítségként ajánlanék légzőgyakorlatokat, hogy az emésztésed minél hamarabb helyreálljon.

2015. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. nov. 14. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!