Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi az oka annak hogy az...

Mi az oka annak hogy az allergia teszt kimutatta hogy allergiás vagyok a kutyaszőrre de mikor a kutyámmal vagyok nem tapasztalok semmilyen tünetet?

Figyelt kérdés
illetve nem feltűnő zavaró tüneteket?
2015. dec. 9. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk. Lányomnak kellett allergia tesztet csináltatni, és a legnagyobb mértékben a lószőrre allergiás. 3 #-es. Mondja a doki semmi gond, ne menjen nagoyn lovak közelébe... mondom neki valóban semmi gond, mivel heti 4-5 alkalommal biztos, hogy lovak között van és lovagol. És soha semmilyen tünete nem volt!
2015. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyes antigének, kórokozók és allergének ellen, a szervezet ellenanyagokat termel. Az ellenanyagok nem feltétlen váltanak ki látható tüneteket, van aki pl. tünet nélkül átvészel egy hepatitis fertőzést. De attól még az immunreakció lezajlott. Az ellenanyagok viszont kimutathatóak vérből, tünet nélkül is. Ezért a vérteszt kimutatja.


A tünetek jelentkezése, mint pl. a hisztamin felszabadulás miatti orrnyálkahártya duzzanat, függ az antigének illetve az ellenanyagok mennyiségétől, azok típusától és a szervezet aktuális egészségi állapotától.


A szervezet rengeteg minden ellen ellenanyagot termel tünetileg láthatatlan módon.


A gond akkor van, mikor minden "összejön" egyszerre és kimerül az immunrendszer. Ekkor jelentkezhetnek a tünetek, vagy a másodlagos fertőzésekből eredő "nem tudom miért kapom el egy évben 4-szer a náthát" vagy "miért jön ki folyton a herpeszem" effekt.


Én pl. a banán ellen termelek immunanyagokat. Érted. A banán ellen. Röhej. Micsoda majomszármazék vagyok én? De ha banánt eszem, semmi bajom amúgy. Anyukám azt mondta, kiskoromban ment a hasam tőle, most már érti miért. De azóta még azt sem...ez van. De számolnom kell azzal, hogyha mondjuk megennék 3 kiló banánt minden nap egy hónapig, akkor lehet, hogy tünetek jelentkeznének, vagy első látásra ezzel összefüggésbe nem hozható dolog történne, pl. jól fellángolna a herpeszem és kicsapná a fél pofámat, netán betaknyosodnék. Ilyesmi...

2015. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 akarkizoltan56 ***** válasza:

olyan nincs hogy allergia

csak kitalált betegség

a gyogyszer meg semmit se javit

csak ront

meg viszi a pénzed.

egyedül az autok kipoffogo káros gáza az amire nincs ellenszer.

2015. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Honnnan szalasztottak téged. Allergia VAN!!!!
2015. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!