Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges, hogy egy 6 éves...

Lehetséges, hogy egy 6 éves gyerek tejfehérje allergiás, ha azt a vérteszt nem igazolta? Mármint negatív lett a teszt mindenre?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem kislánya 6 éves, unokatestvérem szerint, már régóta, tuti allergiás a tejtermékekre, ezért már megőrjíti az embert, ahogy ezerrel ezt mondogatja már már túlzásba viszi az aggódást. Nem volt semmilyen súlyos tünete a kislánynak korábban, csak egy ideig nehezen tudott nagyvécézni, kb. 3 éves volt ekkor. Mondta neki a nagymama, hogy vigye el vértesztre, de minden negatív, ő mégis azt mondja, hogy biztos allergiás a tejre. Ez lehetséges, miután negatív minden élelmiszerre a teszt? A múltkor már én is rosszul voltam, hogy szegény kislány véletlenül meglátott egy Kinder tojást nálunk és nem adhattam oda neki... Nyilván nem csokival akarom tömni csak érdekelne, hogy hogy is van ez.. Köszi, ha valaki válaszol.

2014. máj. 5. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak vértesztből lehet megállapítani az allergiát, van bőrteszt, terheléses vizsgálat. Viszont most a gyanú tejérzékenységről vagy laktózérzékenységről szól? A tejre is lehet allergiás, meg a laktózra.
2014. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
lehet intolerancia is, azt nem az allergia vizsgálat mutatja ki.
2014. máj. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kislanyom tejfeherje allergias es a vervizsgalat negativ lett. Tejterhelesbol derult ki kiutesek jottek ra, de elotte sokaig refluxos volt emiatt.Szoval mindenkinel mas lehet a tunet, van akinek a szeklete veres, az is arra utalhat vagy hasfajas.

Egy anya azert megerzi ha baj van.

Mint irtak elottem lehet csak intoleranciaja van, hogy nagyobb mennyisegtol erzi magatol rosszul vagy akkor jelentkeznek tunetek.

2014. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!