Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Most laktóz érzékeny vagyok?

Most laktóz érzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok. Soha nem volt semmilyen allergiám vagy érzékenységem (kizárólag allergiásnak tūnõ bõr kiütéseim, amirõl azóta she tudom, miért volt, due elmúlt évek óta). Egész eddigi életem során rengeteg tejet ittam, kb. napi fél litert biztosan és úgy egy fél éve vettem észre, hogy, ha reggel közvetlenűl éhgyomorra iszok tejet, akkor hasmenésem lesz és rosszul vagyok. Kizárt, hogy pszichés, mert a joghurt leszámítva imádok mindent, ami tejből van. Még csak böngészőben próbáltam utána nézni és ott csak a tejcukor érzékenységet dobta fel. Előre is köszi a válaszokért!

2016. jan. 5. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
valószínű, első körben hagyd ki egy hétre az összes tejtermélet, figyeld, jobb-e, aztán egyél újra, ha visszajön, mehetsz orvoshoz, hogy papírod is legyen róla, vagy simán belátod és nem fogyasztod tovább. de lehet, hogy nem laktóz, hanem tejfehérje, próbáld ki a laktózmentes tejet, ha attól is rossza, akkor esélyes, ebben az a "jó", hogy ha papírod lesz róla, kaphatsz rá (vagyis a család) emelt családi pótlékot. irány a gasztroenterológus.
2016. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Velóban érdemes lehet "tesztelgetni" jobb-e ha nem iszol tejet, viszont ha úgy látod jobb nélküle, akkor is fontos az orvosi vizsgálat. A panaszokat ugyanis tejallergia, laktózérzékenység de akár bármi más is okozhatja, így nem árt tudni mi a baj. Ez azért is fontos lehet, mert míg a laktózérzékenység pl. millandjoy rágótablettával kezelhető, addig a tejallergiánál csak a tejes élelmiszerek teljes elhagyása szünteti meg a panaszokat.
2016. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!