Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Melyik szakamulancia fogad el...

Melyik szakamulancia fogad el laktóz-intoleranciáról szóló genetikai vizsgálati eredményt adócsökkentéshez szükséges igazolás kiállításához (a H2 kilégzéses vizsgálat elvégzése nélkül)?

Figyelt kérdés

Jelenleg az állami gasztroenterológiai szakrendelőkben H2 kilégzéses vizsgálattal mutatják ki a laktóz érzékenységet. Ez azt jelenti, hogy 6 órával a vizsgálat előtt nem lehet se enni, sem inni, és 3 órát el kell tölteni a rendelőben, negyed óránként fújogatva egy gépet. A vizsgálat sok kellemetlenséggel jár (nekem pl. nagyon alacsony a vérnyomásom, 9 órát étel is ital nélkül nem igazán bírok ki, de az sem mellékes, hogy szabadságot kell kivenni egy napra, ráadásul elég komoly mennyiségű tejcukrot kell meginni a vizsgálat előtt, amitől a hasmenés néhány napig utána garantált), ráadásul több helyen olvastam, hogy a H2 vizsgálat elavult és nem is kellően pontos, mégis ezt erőltetik.

Létezik azonban több laboratóriumban is olyan genetikai vizsgálat, amelyet egyszerű szájnyálkahártyás mintavétel alapján készítenek és 100 %-os pontosságú.


A laktózérzékenység után adókedvezmény jár, ami nem is kevés (havi 5500 forint jelenleg), de annak igényléséhez szükség van szakambulanciai igazolásra. Több szakambulanciát is felhívtam, hogy elfogadják-e a genetikai vizsgálati eredményemet és kiállítják-e az igazolást. Mindenhonnan elhajtottak, mondván menjek hozzájuk H2-es kilégzéses vizsgálatra (ami után a TB-től kapják a pénzt...). Plusz persze a vizsgálat maga is sok helyen fizetős.


A kérdésem: tudtok-e olyan szakorvost, aki hajlandó a genetikai vizsgálati eredmény alapján kiállítani igazolást, ami után kérhetem az adócsökkentést? Kezdem azt hinni, hogy azért ilyen bonyolult az eljárás, hogy mindenkinek elvegyék a kedvét az igényléstől...



2016. jan. 6. 10:45
 1/1 anonim válasza:

Nekem 2009-ben állapították meg a laktózérzékenységemet Budapesten a Honvédkórházban egy vérvétellel. Ennek az eredményét elfogadták, a belgyógyász kiállította a szükséges papírokat, kapom az adókedvezményt.

Nem tudom, hogy létezik-e még a vérvételes laktózérzékenység megállapítás, de egy próbát megér.

2016. jan. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!