Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, miért van az előírva, hogy vércukor terheléses vizsgálat előtt 3 napig korlátlan, de minimum napi 150 g szénhidrát fogyasztása szükséges?

Figyelt kérdés

Én ezt nem tudtam, és a vizsgálat előtt hónapokig - a diétámhoz igazodva - 110 g szénhidrátot vittem csak be naponta.

Kb. fél éve a diéta előtt is voltam terhelésen (inzulinrezisztencia gyanú miatt), előtte nem diétáztam, sőt faltam az édességet és jobbak voltak az eredményeim, mint most. (Az első vizsgálat idején a vércukor 0 percnél 5.3 és a 120 percnél 6.0, míg a második vizsgálatnál a vércukor 0 percnél 5.0, 120 percnél 8,3 lett)



2015. nov. 20. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert ha a vizsgálat elötti napokon erösen csökkentett CH-t fogyasztasz, akkor a szervezetben "hiány" lép fel, és a vizsgálat alatt bevtt CH más mennyiségben szívódik fel, azaz az eredmény nem megbízható.
2015. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem hétfőn lesz, és ezt nem is tudtam. ha elő van írva, mondhatnák..
2015. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel a diéta alatt nem ettél annyi szénhidrátot, ami jelentősen befolyásolná a hasnyálmirigyed inzulintermelését, hogy megfelelő körülmények között, átlag szénhidrátbevitel mellett reális értékeket adjon a vizsgálat, a szénhidrát-szükségletnek megfelelően kell végezni is a cukorterhelést.
2015. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm a gyors válaszokat, már teljesen el voltam keseredve, hogy a diéta ellenére is csak romlik az állapotom (inzulinrezisztenciából fél év alatt csökkent glükóz tolerancia?!), de ezek szerint lehet, hogy kisebb sokkot kapott a szervezetem a 75 grammnyi cukortól azok után, hogy már hónapok óta nem ettem semmi cukrosat...


Kedves második! Azért nem mondják, mert nem is feltételezik, hogy 150 g-nál kevesebb szénhidrátot eszel naponta (inkább a fordítottja jellemző), én is akkor tudtam meg, amikor utánaolvastam és ugyanolyan feltétel ez is, mint az, hogy a terhelést megelőző 8-10 órában már nem ehetsz semmit.

2015. nov. 20. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ad megfelelő eredményt, ha keveset eszel.

Extrém alacsony esetben a legrosszabb, rólam biztos az jönne ki, hogy súlyosan cukorbeteg vagyok, mivel napi 30-40 grammnál a testi sejtek ketontesteket használnak s a hirtelen kapott cukrot nem hajlandók felvenni. Többnapos szénhidrátos étkezés után viszont már igen, ha amúgy nincs bajuk.

110 gramm nyilván nem ilyen durva, nem áll át a test zsír üzemanyagra, de bizonyára bekavarhat, gondolom, nem véletlenül van előírva a 150 gramm.

2015. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom az újabbat, amit írtál, kérdező. Igen, a szervezetet gyakran sokkolja az, ha egy csomót kap abból, amitől elszokott. Amikor pár hónap kihagyás után újra ettem glükózt, laktózt, cukrot, az büntetett :) Pedig akkor nem ettem nagyon kevés szénhidrátot. A test nagyon jól adaptálódik elég extrém étrendekhez is s a hirtelen váltás megviseli, ilyen-olyan okból. Akinek a bélflórája megszokta a rostmentes étkezést, az rosszul lesz egy nagy adag zöldségtől is... A tejtől is könnyű elszokni, nem természetes, hogy felnőttként is megemésszük, de aki folyamatosan fogyasztja, annak alkalmasabb rá a szervezete.

A tömény cukortól miért ne lehetne elszokni?

2015. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha azt vesszük, hogy a rendszeres alkohol-fogyasztóknak jóval több kell ahhoz, hogy "üssön", mint annak, aki soha nem iszik, logikusnak tűnik,hogy a natív cukortól elszokott szervezet rosszul reagál a terhelésre, csak nem voltam benne biztos, de a válaszaitok azért megnyugtattak. Először azt hittem, hogy a terhelés előtti 150 grammos előírás azért van, hogy ne legyen
2015. nov. 20. 14:55
 8/9 A kérdező kommentje:
bocs, folytatás: szóval, hogy a terhelés előtti 150 grammos előírás azért van, nehogy JOBB legyen a terhelés eredménye, mint amilyen a valós állapotom.
2015. nov. 20. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet enni előtte ilyet ételeket/vagy semmit,mert más eredményt mutatna,nem azt amire kíváncsiak normál esetben.Jó egészséget neked!
2016. júl. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!