Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Úgy érzem, hogy az allergiám...

Úgy érzem, hogy az allergiám hétről-hétre legyőz. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

12 éve vagyok allergiás, atopias dermatotisem van. Ugye bár akinek ez van azt nem csak fizikai, de pszichés megterhelés is éri. Bejött a hideg, gyűlölöm, ilyenkor mindig kijön rajtam, az egesz nyakamon egybefüggő, undorító vörös pikkelyes száraz bőr van. Már minden létező kenőcsőt, krémet, terápiát kipróbáltam, de semmi nem használ. A helyzet az, hogy kb 2 éve egyik napról a másikra letettem azt a gyógyszert amit akkoriban 10 évig szedtem, nagyon csúnya volt a bőröm, letettem és elmúlt, semmi nem jott rajta 1 évig. Egy év elteltével nyáron a lábamon kijött néhány nagy, viszkető vörös dudor, amire anyám azt mondta kezdjem el szedni az allergiagyógyszert. Bevettem egy szemet, és aznap éjszaka úgy vakaróztam, hogy azt hittem megbolondulok, reggelre mindenem tiszta allergia volt, anyám belém erőltette a gyógyszert, amikor meg tudtam oldani nem vettem be, de sajnos nem mindig sikerült megúszni. Azóta megint jön rajtam, most használok egy afgánolajos természetes kenőcsöt, de még az elejen jó volt, mar nem. Vastagon kenem pedig magam, napi 3-szor.

Már ejszaka álmomban nem tudok magamon uralkodni, ma reggel úgy ébredtem, hogy szét martam a jobb karomat, olyan mintha végig karmolt volna egy macska.

Elegem van. Nem merek tükörbe nézni, ha meglátom magam rosszul vagyok szószerint.

Azt olvastam, hogy ha 5 éves korig nem múlik el akkor maximum 40 év fölött fog, én addig nem bírom. Legszívesebben felakasztanam magam, magamba zuhantam. Ha nem tallaok valami gyors gyógyírt erre az undorító, mocskos allergiára inkább vonat alá fekszem, én ezzel képtelen vagyok együtt elni még vagy 30-35 évet, a kor előrehaladtával csak rosszabb lesz, azt mondják. Nem varom meg amig az egész testem belepi és a férfiak undorodni fognak tőlem.

Mit tegyek? Tudtok valamit ajánlani? Saját tapasztalat esetleg? Nem érdekel mennyibe kerül a végleges gyógyír, összeszedem az árát és megveszem/lerendelem. De mar tényleg minden szteroidos, anti-hisztaminos, vegyszeres szart próbáltam, és valamitől még csúnyább, mint eleve.

Most a gyógynövényekhez fordulnék, egy párszor már bevált.

Szóval ha tudtok valamit, ami esetleg új, hasznos, segít bármit kérlek írjatok nekem.

Köszönöm.



2016. jan. 6. 16:22
 1/5 anonim válasza:
Először is szerintem jobb lenne ha elmenel egy gyógyszer allergia tesztre is, mert lehet hogy ez az oka annak hogy csak súlyosabb lesz tőle. Mindenféleképpen gyógynövény eredetű krémeket próbálj beszerezni és semmifelekepp ne kend be vastagon és sokszor a bőrödet, mert attól is csunyulni fog. Reggel illetve este kend be normális rétegben. Lehet hogy hülyén hangzik de a gyógyteák is segítenek. Remélem tudtam segíteni. :))
2016. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ételallergia vizsgálaton voltál? Ha esetleg érzékeny vagy valamilyen élelmiszerre, akkor annak elhagyása is okozhat javulást. Ezen kívül figyelj oda a használt mosakodószerekre, szappanmentes, illatmentes mosakodókat használj. Körömvirág krémet próbáltad már a bőr zsírosítására?
2016. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az összes allergitesztet megcsinálták jó pár éve, kb egy A/4-es oldalnyi dolog jött ki amivel nem érintkezhetek/ nem ehetek/ nem használhatok.
2016. jan. 6. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Ligetszépe olaj fog segíteni az ekcémádon. Nézz utána a neten! Saját tapasztalatom is ez.
2016. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is érdemes lenne egy tisztító-méregtelenítő programmal kezdened, már ez is sokat segíthet.Egyik ismerősöm nemrég megcsinálta a 9 napos programot, akinek azóta sokkal enyhébbek az allergiás tünetei. A gyógynövényekkel elég jól karban tartható az allergia, káros mellékhatások nélkül.Sok jó tapasztalat van velük.Jobbulást!
2016. jan. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!