Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiám van? Mit csináljak?...

Allergiám van? Mit csináljak? Elmenjek dokihoz ezzel?

Figyelt kérdés

Nos, régen asztmás voltam és por-allergiás. Aztán 2 éve kiköltözten Londonba. És itt az asztmám is meg az allergiám is elmúlt. Ha otthon Mo-n nem vettem be az allergia gyógyszerem akkor másnapra úgy éreztem magam mintha meglennék fázva, szóval muszáj volt szednem.

Idekinnt nem volt panaszom, örültem hogy nem kell szedni az allergia gyógyszerem és nem kell gyógyszerekkel nyomni magam.

Aztán körülbelül 1,5 hónapja jött elő nálam valamiféle tünet. Többet tüsszögök, és egyfolytában 5-6 óránként teljesen bedugul az orrom, hiába fújom ki, totál visszadugul, muszáj orrcseppeznem mert ha alszom és alvás közben jön rám az orrdugulás akkor felébredek és nem bírok aludni. De olyan is van hogy elmegy a szaglásom pár órára aztán visszajön. Olykor viszket a jobb szemem is és ha hozzáérek, megtörölgetem akkor totál piros lesz.

Tudni kell hogy mivel lakótársaink nem kapcsolják be éjszaka (amikor melózok) a fűtést, és ebben az évben sokkal több eső volt és nyirkosabb is az idő, így penészedik az utca felöli fal.

Már mindenre gyanakodtunk párommal, hogy mitől lehet. Esetleg allergia, vagy valami más. Az illatosítókat eltettük 1 hónapja szóval valszeg nem az az ok. Vagy esetleg a penész. De a tüneteim egyik napról a másikra jöttek elő. Mit csináljak szerintetek? Elmenjek orvoshoz ezzel?

21/L


2015. szept. 20. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp szelloztessetek, nem kell fel napot, csak 5-10 percet, de ezt napont 2-3x minimum


Valószínűleg azért penészes a fal, mert 'befülledt' ( bocsi, most jobb szó nem jut eszembe)



Es en lehet megpróbálnam, hátha 'elmúlik' a penész es megszűnnek a tünetek, ha nem, akkor doki :)

2015. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A penészt le kell ölni, és fűteni, szellőztetni kell rendesen. Vegyszerekkel kell még vigyáznod. WC illatosító, fürdőszoba tisztító spré, konyhában használatos kémiai tisztító szerek is okozhatják. Felmosószerből enyhe klóros-ultrás vizet használj!
2015. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem porallergiám van, és penészes volt a szobám plafonjának egy része. Amióta penésztelenítés volt,jobban vagyok (tüsszögésileg és légzésileg), és jobban figyelek a szellőztetésre.

De nekem attól sajnos ugyanúgy gyógyszert kell szednem :(

2015. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!