Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia vagy intolarencia?...

Allergia vagy intolarencia? Rossz volt a teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Ha mogyorónak az illatát megérzem, akkor hirtelen légszomj törik rám, nem kapok levegőt, úgy érzem, hogy a tüdőm vízzel telt, kiütések jelennek meg a testemen, a szemem viszket, a torkomban gombócot érzek, ha eszem, akkor hányok is, meg az ájulás kerülget, de a mogyoróallergia tesztem negatív.

Ilyenkor mi van?



2016. febr. 7. 00:06
 1/5 TR75 ***** válasza:

Nem lehet, hogy egszerűen valami miatt nem tudod elviselni az illatát? (mondjuk elég extrémnek tűnik, de ki tudja?)

De az allergiateszt amúgy csalhat, ha épp aktív az allergia, akkor gyakran hibás az eredmény, ezért kell a tesztet tünetmentes időszakban elvégezni.

De az illat szerintem nem vált ki allergiát. Hacsak nem pont az a kémiai összetevő, ami az illatot adja :S

2016. febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazából, valaki múltkor bontott egyet, amit én nem láttam meg nem hallottam, de ahogy megéreztem, egyből rám jött a fulladás és a hányinger
2016. febr. 7. 00:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a gombócérzés a torkodban, csak a mogyoró illatától jelentkezik?
2016. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mogyoró mandula és dió illatától, stresszhelyzetben sincs ilyen, se semmi mástól
2016. febr. 7. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Erre csak azért kérdeztem rá, mert lehet egy nyelőcső rendellenesség, amiből folyamatosan, illetve időközönként méreganyagok csepegnek be a gyomorba. Ezzel megmagyarázható az összes kellemetlen tünet, amit látszólag a szaglás vált ki.

Ebben az esetben a teszt eredménye lehet valós is.

Nyelőcsövünk hátsó falára irányuló vaskos agyi idegnyúlványból lehet következtetni, hogy a lélek kialakulásában fejlődésében a nyelőcső játssza a legfőbb szerepet. Tehát a benne zajló folyamatok befolyásolják érzeteinket, gondolkodásunkat és az agy teljes működését.

2016. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!