Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogy kell értelmeznem az...

Hogy kell értelmeznem az ételintolerancia teszt eredményemet?

Figyelt kérdés

Hogy kell értelmeznem az ételintolerancia teszt eredményemet?


„Ez a laboratóriumi vizsgálat, amely élelmiszer és élelmiszer alapanyag ellen termelt IgG antitest mennyiségét mutatja ki.”


Eredmények olvasása:

Pozitív: >30; határeset: 24-30; negatív: <24)


Gabonafélék:


árpa: 40

durumbúza: 30

köles: 0

rizs: 11

búza: 32

pohánka: 0

lenmag: 12

zab: 10

rozsliszt: 7

búzakorpa: 14

kukorica: 22

gliadin: 51 (búzafehérje, glutén(?))

puliszka: 2

tönkölybúza: 14

kuszkusz: 32

maláta: 14

quinoa: 2

transzglutamináz: 0



Az eredményemen miért csak a búza, árpa és kuszkusz mutat pozitív eredményt, mikor a tönkölybúza, durumbúza, búzakorpa, zab is tartalmaz búzafehérjét, ami intoleranciát, másoknál allergiát válthat ki?

(Még nem voltam konzultáción.)



2015. máj. 21. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is hasonlóan kétértelmű volt a kb. egy éve elvégzett intolerancia tesztem, de még én sem jártam a dolog végére.


Egy gasztroenterológus ismerős csak annyit fűzött hozzá a tesztem eredményéhez, hogy az ilyen antitest koncentráció vizsgálatok kiindulásnak egész jók, de nem a legmegbízhatóbb eredményt szolgáltatják.


Amennyiben valamelyik komponensre negatív az eredmény, az szinte biztosra vehető, de ha pozitív az eredmény, akkor sajnos kétesélyes. Vagy valóban érzékeny vagy arra az étel fajtára vagy nem.


Minden esetre neked is azt javaslom, hogy keress fel egy gasztroenterológiai szakrendelést és végeztess el magadon egy kifejezetten glutén érzékenységi vizsgálatot.

Én is éppen ennek megszervezésén munkálkodom. :-)

2015. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 16. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!