Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek ez normális? (tej...

Szerintetek ez normális? (tej allergia vagy ki tudja)

Figyelt kérdés

Szóval ki tudja milyen oknál kifolyólag egyik hónapról a másikra beleestem egy emésztési zavarba. Egyszerűen görcsölt a hasam, puffadtam (olyan mindjárt felrobbanok módon, nem beképzeltem, mert borzasztó sok gáz termelődött bennem, nem a gyomrom, hanem a beleim puffadtak), a székletem változó állagú volt, és rendszertelen. Ez ment kb. másfél évig, utána dietetikusról dietetikusra jártunk, de mindegyik csak szerencsétlenkedett. Aztán az utolsó dietetikus aki megvizsgálni se volt hajlandó, valahogy kiejtett egy mondatot a száján, hogy "az első amit szokott javasolni, hogy a beteg hagyja el a tejet". Nos, így is tettem. Elmúlt az egész, mintha sose lett volna. Már eltelt azóta 2 hónap, tünetmentes vagyok, és tej nélkül élek azóta. Azonban egy hete újra változás állt be ( anya vett narancsot, meg almát, és egyet-egyet megettem belőlük egy nap, és estére puffadni kezdtem, nem volt olyan durva, mint általában, hogy a földön fetrengek fájdalmamban, csak olyan irritáló volt. Mondják, hogy a sok gyümölcs puffaszt de nem egy szatyor gyümölcsöt ettem meg, hanem egy almát és egy narancsot vagy körtét. Ez még kb. egészséges is. Tegnap anyával tettünk egy próbát a laktózmentes tejre. Utána egy órára rá, olyan hasi görcs jött rám. Estére nagyon puffadtam. Görcsölve feküdtem és AZÓTA is puffadok. Tegnap délután ittam laktózmentes tejet és azóta puffadok. Mondjuk nem is voltam még nagy wc-én de normális , hogy ilyen sokáig bánt valami? Meg egyáltalán mire vagyok érzékeny, ha nem a laktózra? Aki allergiás mondjuk a gluténra és eszik valami glutén tartalmút az utána napokig rosszul van? Meg a gyümölcssel most akkor mi van? Megint elkezdődött valami hullám? Van valakinek hasonló panasza? Mit tudok tenni ellene?


19/L



2016. febr. 13. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a megoldás, hogy elmész gasztroengerológiára, és megnézik a glutén érzékenységet vérből. A laktózt is megnézik. Addig pedig amit tehetsz, hogy szedsz egy rendes erős probiotikumot folyamatosan, és szedsz minden étkezéshez Neopampúr enzimet.
2016. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
5 gasztroenterológusnál jártunk már. A glutént megnézték meg a tartósítószert. arra az összesre intoleranciát mutatott ki. A gluténra negatív. Ha korházba megyünk ott flegmáznak...ha magánhoz, ott meg nincs egy lelkiismeretes orvos, mindegyik a pénzre megy és húzza a dologot, minél többször menjünk.
2016. febr. 13. 19:58
 3/5 anonim válasza:
Szia. Ha hiszel a természetgyógyászatban akkor kérj biorezonanciás állapotfelmérést, szerintem egy próbát megér. Fél éve járok én is kivizsgálásra igaz arcon lévő (kiütések vagy pattanások) miatt. Néztek teljes labort,alap allergia és autoimmun vizsgálatot mindenem negativ lett s szervi bajaim sincsenek. Elmenten biorezonanciára ott találtak hormonzavart,kakaó és hús allergiát valamint laktózérzékenységet. Most kellett visszamennem bőrdokihoz aki azt mondta hogy lehet hormonprobléma, viszont nem tudja hogy mit mondtak biorezonancián.
2016. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hisztaminos diéta nagyon sokat segítene.
2016. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem említetted, laktózra milyen eredménye volt a vizsgálatnak. Ha laktózérzékeny vagy, akkor segíthet pl. a millandjoy rágótabletta, de ha már tejallergiás, akkor sajna laktózmentes tejet se ihatsz. Javaslom hogy mindenképp menj addig, amíg egy gasztroenterológus meg nem állapítja a problémád forrását.
2016. febr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!