Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Orrcseppről való leszokásról...

Orrcseppről való leszokásról ez normális jelenség?

Figyelt kérdés
Próbálok leszokni az orrcseppről, és tegnap este óta nem használtam (aki nem tudja milyen az, hogy 2-3 óránként teljesen eldugul az ember orra, annak ez nem tűnik nagy dolognak, de aki hasonló helyzetben van, az tudja miről beszélek). Szinte csak a számon keresztül tudok most levegőt menni, ami startban elég kényelmetlen. Viszont jelentkezik egyfajta frusztráció. Mintha azt érezném, hogy nem jut elég levegő a tüdőmbe, és folyton levegő után akarok kapkodni, emellett szorítás érzése a mellkasban. Mind a két tünet úgy néz ki, mintha a stressz okozná, és nem a levegő hiánya. A szájon át egyébként is több levegő jut a szervezetbe, aligha történhetne az, hogy a szervezet nem jut elég oxigénhez. Szóval az én tippem az, hogy ez egy fene elvonási tünet. Kb. 10 éve orrcseppezek rendszeresen, mert egyébként se aludni, se rendesen beszélni, enni, meg inni se nagyon birok. Szóval aki hasonló cipőben jár(t), kérem ossza meg velem a tapasztalatait - ha az enyémhez hasonlatosak, és van tanácsa, az pedig még szuperebb lenne. Köszönöm!

2013. szept. 12. 10:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve még emellett a megszokottnál gyorsabb pulzus.
2013. szept. 12. 10:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, ajánlom neked a Butejko légzésterápiát! Nézz utána a neten.


Orrkidugításra gyors segítség:

Nyugodtan, egyenesen ülve vagy állva lehetőleg, amennyire csak megy orron át kis levegőt veszel úgy, hogy a hasad emelkedjék, ne a mellkasod, a levegő csendesen áramoljon, ne surrogjon. Az ajkadra vízszintesen helyezett ujjadon ne érezd a levegő áramlását. Kb. 2 másodperc a belégzés. Ezt követően lehetőleg, amennyire csak megy, orron át kilégzés úgy, hogy ne surrogjon a levegő, csendesen, pocak behúzódik. Az ajkadra vízszintesen helyezett ujjadon ne érezd a levegő áramlását. Mikor minden levegő kiment, orrodat befogod, és a fejed-felsőtested előre-hátra ill. oldalra ingatod addig, amíg határozott légszomj nem lesz - de csak annyira, hogy ne kelljen kapkodnod a levegőt. Ekkor ismét levegőt veszel csendesen, kb. 2 másodperc, és így tovább.

Nekem mindig működik

2013. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Valamiért "elküldődött" az előbb.

Ezek a kapkodó, stresszes légzések valóban összefüggnek az elvonással, de egyúttal éppen a szájon át történő légzéssel is, plusz a kapkodó légzés egy ördögi kört alakít ki, mert túl alacsony lesz a vér szén-dioxid szintje. Ugyanis a megfelelő oxigén-ellátottsághoz kell egy egészséges szintű szén-dioxid mennyiség is a vérben. Az köztudott, hogy nem jó a túl sok, de az már kevésbé ismert, hogy a kevés se jó.

2013. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, még mindig én, az előző :)

Ha küldesz priviben e-mail címet, és megtalálom róla az anyagot, akkor küldök erről a légzésterápiáról.

2013. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Tarts ki! 2-3 nap (és főleg az éjszaka) borzalmas. Nekem is tanácsoltak mindenfélét, de igazából egyik sem ért semmit. Én a Rhinospray plus ill. Otrivin rabja voltam. 2 hónapja szoktam le. Egyszerűen ki kell várni azt a néhány napot.(A szabim fele ezzel telt) Én most náthás vagyok és megőrülök, de nem merek orcseppet venni.
2013. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
orrcseppet
2013. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dugjál. Egy jó szex után az orrod is kitisztul. Nem vicc!
2013. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kiss-Kárpáty Ildikó válasza:
Könyebb lejönni az orrcseppről, ha először az egyik orrlukban hagyod abba. Majd kb 1-2 hónap után a másikban is. Orrcseppet, orrspray-t csak 1-2 hétig szabad használni, mert tönkreteszi az orrodat, úgy mint a kokainpor. Úgy fogsz szipogni, mint egy kokainista. A túl sokáig történő használat egyrészt a nyálkahártyát teszi tönkre (rhinitis sicca), ezen kívül szeptum-perforációt is okozhat (orrsövény kilukadása), valamint az orrmelléküregek krónikus gyulladását és eldugulását (szinuszitis etmoidalisz, rhinoszinuszitisz). Ezek az üregek nagyon fontosak a normál orrfunkció biztosításához: előmelegítik, szűrik a levegőt, hang orgánum kialakítása, stb. Ha az orrmelléküregek eldugulnak, ciszta alakulhat ki bennük, ezt el kell távolítani, ami az arckoponya részleges feltárásával történik a fogíny felől egy csontablak megnyitásával (szinuszkópia).
2014. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!