Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elviselhetetlen viszketésre...

Elviselhetetlen viszketésre milyen vény nélkül is kapható antihisztamin lenne a jó?

Figyelt kérdés
10 éve kezdődött nálam ez a szörnyű viszketés.A bőrgyógyász akkor kizárta a rühességet.Csinált allergiatesztet karon és 72 órásat háton.A karomon a kutya 2x,por 2x,macska 1x.Háton nikkel es valami utifű volt 2x talán.Kaptam szájonnát szedhető szteroidot,de belázasodtam tőle.Aztán Suprastint és beutaltak pár napra,ahol elhagyó diétát kellett tartanom és csináltak egy góckutatást (nem túl mélyrehatóan) fülorrgégész,nőgyógyász,hasi ultrahang.Mivel semmit nem mutatott ki ezért hazaengedtek.Kaptam szteroidos krémet ,amivel egy ideig jobb volt,de sajnos egyre gyakrabban kellett kenni és egyre durvábbak voltak a fellángolások.A krém hatására a bőröm a derekamnál és a hónaljnál "szét is szakadt".Volt már rázókeverékem,fürdőolajam,zsírozó kenőcsöm,minden.Teljesen el vagyok keseredve:(Borzasztó csúnyának érzem magam és kikészít ez az állandó viszketés.A helyzet csak a felsőtestemet érinti:mellkas,hát,derék,has,felkar és félig a fenekem.A diagnózis szerint atópiás ekcéma.Mit lehet kipróbálni még?Segítsen valaki hozzáértő:( 30/L
2016. márc. 9. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:

valami természetes kenőccsel kellene próbálkoznod inkább


Nekem szeborreám van a mellkasomon és a szemöldökömön, orromon már évek óta: csupa seb és hámlás szoktam lenni,ég és viszketnek a sebek és a hámlások

Szteroidos krémet irtak fel, amivel néha bekenem és akkor elmúlik egy időre de aztán újból előjön


Ha sokat előjön inkább csupán egy szteroidos kenés után már másnapi kenésnél a természetes krémet használom utána amig el nem múlik mert a szteroidos krémből utána mindig egyre csak több és több kell majd a végén nem ér majd semmit, ezért ajánlott természetes kenőcsöt keresni és azzal kenni inkább a továbbiakban

A gyógyulás hosszabb ideig tart egy természetes krémnél de legalább nem szteroidozod magad szét


a)

Kérdezd meg a bőrgyógyászaton, hogy a szteroidos krém mellett milyen természetes kenőcsöt tudnak ajánlani az ekcémára


b)

- Érdemes fürdéskor nem túl sokkolni a bőrödet, túl meleg vizben ne fürödj és ne fürödj túl sokáig mert száritja a bőrt mind a melegviz mind a sokáig tartó fürdés


- ne használj durva törölközöt és finoman töröld meg magad a betegebb részeknél egy puhább törölközővel igy nem irritálod a bőrfelületet mégjobban

(Nemtudom hogyan kened magad nekem fürdés után mondta az orvos)


c)

Nem lehet, hogy phszihés alapon viszketsz mert túl ideges vagy?

2016. márc. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit használsz fürdésre, kézmosásra, szappanmentes, illatmentes mosakodók kellenek, gyógyszertárban és DM-ben is kapható, és nem érintkezzen a kezed semmilyen vegyszerrel, gumikesztyűben mosogass pl.

Étkezésedre is figyelj oda, vannak-e olyan élelmiszerekm amelyekre jobban előjön, pl tej és tejtermékek.

2016. márc. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Rengeteg természetes, ekcémára való hidratáló és zsírozó krémet kipróbáltam már,annak ellenére,hogy mind 3-4 ezer felett van.

Fürödni használtam már natúrszappanokat,kórházi ekcémára való lanolinos fürdetőt,gyógyszertári fürdőkenőcsöket,ilcsit és hónapokig sima vizet is.

Úgy látszik már ezzel tesznek a sírba:(

De azért köszönöm.

2016. márc. 10. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:
A szteroidos krém károsítja a májat és csak tüneti kezelést nyújt, az okot nem szünteti meg. Biztosan van valamilyen élelmiszerre intoleranciád, a prick teszt nem sokat ér, helyette vérből végeztess allergiatesztet. Ezenfelül szedned kellene minimum 2000 NE D-vitamint, egyéb vitaminokat és nyomelemeket, valamint probiotikumot sem ártana. Esetleg még méregtelenítés céljából alga (Chlorella, Spirulina). Elmehetnél egy biorezonanciás állapotfelmérésre, ott pl. a vitaminhiány is kiderülhet. Viszketést egyébként okozhatnak paraziták is. Külsőleg nem kell drága kence, kenheted a bőrödet sheavajjal, olivaolajjal (fürdővízbe is mehet egy kicsi), körömvirágolajjal, ligetszépeolajjal is.
2016. márc. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Én is hasonló problémákkal küzdök, semmi se hat igazán, vagy tartósan. Nálam a problémák legnagyobb forrása talán a stressz. Mindent az utolsó pillanatra hagyok, folyton aggódok a bőröm miatt, aztán meg zavar az állapota, nem alszok jól stb... Nagyjából ötször feküdtem be kórházba, abból négy alkalommal volt valami az életemben, ami nagyon stresszelt engem. Sőt a zuhanyzás is egy stresszforrás lett számomra az évek alatt, így kétnaponta megyek csak el. Ha tehetem meleg fürdőt veszek, mert az ellazít, csak hát nem a legjobb a bőrömnek.


Én jártam pszichológushoz relaxációs tréningre, illetve beszélgetni. Nem mondom, hogy csodákat tett, de ráébresztett arra, hogy milyen feszült is vagyok. Még ha kívülről nyugodnak tűnök és nyugodtnak is érzem magam, a találkozások alatt rájöttem, hogy mennyi minden miatt aggódók, idegeskedek "tudatalatt". Jövőre érettségi hát az egy érdekes kaland lesz.


Nem tudom a fentiek mennyire igazak rád, de javaslom vegyél ki egy hetet a következő fellángolásnál, és vonulj el a világtól. Olvass, nézz sorozatot/filmet, csináld a kedvenc hobbid (olyat ami stresszmentes) és ne foglalkozz a világgal. Mindezek mellett persze meg ápold a bőröd.


Az eredeti kérdésre meg azt tudom mondani, hogy szedj két fajta antihisztamint, egyet reggel a másikat este. A kórházba mindig így kaptam.

2016. márc. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!