Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az ételintoleranciából nem...

Az ételintoleranciából nem lehet allergia, ugye?

Figyelt kérdés
Tudom, az ételintolerancia központjában a bélrendszer áll, az ételallergiát pedig az immunrendszer váltja ki. Sokat olvastam róla, mivel valószínűleg intoleranciám van. A kérdésem csak annyi: ugye intoleranciából nem lehet allergia?

2016. márc. 11. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Abból már nem lehet, mert már az maga az allergia
2016. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az ételintolerancia, mint fentebb leírtam, nem egyenlő az ételallergiával.

(Ételallergia esetén az immunrendszer bármilyen mennyiségben bevitt allergén anyagra reagál, rövid időn belül, hevesen, kiütéssel, hasmenéssel, hányással. Az ételintolerancia azt jelenti, hogy a bevitt táplálék egyik alkotóelemét a szervezet nem képes lebontani, (pl. a laktázt csak két részben, egyben nem) ezért az tovább halad a bélrendszerben, eljut a baktériumokig. Sav és bélgáz termelődik. Ennek a tünetei a hasfájás a belek tájékán, puffadás, fáradékonyság, esetleg hasmenés.)

Ha nekem nem hiszed el, keress rá - körülbelül az összes, ezzel foglalkozó oldal első mondata az, hogy a kettőt hiába keverik össze az emberek, két külön dolog.


Valaki más esetleg tud válaszolni?

2016. márc. 14. 15:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem: Allergia esetén ugye rövid időn belül reagál a szervezet, ételintolerancia esetén órák és napok is eltelhetnek az étel elfogyasztása, és a panaszok jelentkezése között.
2016. márc. 14. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!