Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hajfestek allergia eseten mit...

Hajfestek allergia eseten mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Torokgyuszim most mult el, nagyon megijedtem mert feldagadt a nyelvcsapom vagy 5 napja. A fejem is viszket szuntelen meg a tarkom, de leginkabb a nyelvcsapom aggasztott hogy meg ne fulladjak. Ma voltam és orvosnal, cetirizint irt mert szerinte allergia. Most ugrott be h hoppa, kb 2-3 hete hajat festettem palettevel, amivel eddig nem. Ugy 5 nappal utanna jott a viszketes. Na meg a nyelvcsap. Ossze lehet kotni a kettot? Szerencsere mas bajom nincs, beszedjem a cetirizint? Mivan ha a cetirizinre allergias leszek? Ez mar borzaszto. Nem hagy nyugodni teljesen parazok.

2016. márc. 3. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy ez okozta, bár 2-3 hét elég sok, én inkább valami ételre vagy gyógyszerre gyanakodnék. Feltétlenül menj allergológiára, hogy kiderüljön, mi ez, legközelebb nagyobb baj lehet belőle.
2016. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Egyenes út ***** válasza:
0%
Nem kell halyat festeni és kész!
2016. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért lennél a cetirizinre allergiás? Ha az orvos ezt tanácsolta, szedd be. 5 nappal hajfestés után kissé késői lenne az allergiás reakció, másra lehetsz allergiás. Nem mostál közben hajat?
2016. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Regebben soha sem volt gondom semmilyen hasfestekkel. Azert festem mert nekem jolesik :D

Lehet lehujezni, nem tudtam hogy baj lesz.

Igen felelotlen vagyok mert nem vegeztem elotte bortesztet.

Azert gondoltam erre mert van egy ismerosom aki hajfestes utan 4 nappal hirtelen anafilaxias sokkot kapott, olyan festektol amit regota hasznalt es elotte nem volt vele baj. Az orvosnal a tesztje kimutatta a PODD ( vagy micsoda) allergiajat. Ezert ijedtem meg hogy lehet velem is ilyesmi lesz.

Már vettem be egy cetirizint, eddig se jobb se rosszabb.

Azert feltem hogy allergias vagyok ra mert eddig sosem szedtem ezt a gyogyszert es nem szeretem az uj kiserleteket.

Masik lehetoseg hogy penicilin erzekeny vagyok. Foghuzasom volt es utanna eleg sok gyogyszert szedtem mert begyulladt a fogmeder.

Algopirint. Cataflamot, panadolt.

Ezekben azthiszem nincsen de azert utanna jarok.

2016. márc. 4. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vizsgáltasd ki magad allergológián, mert ha egyszer kijött egy ilyen reakció, legközelebb elképzelhető, hogy súlyosabban jelentkezik majd. Végülis nem kizárt a hajfestékallergia sem, ezt mindenképpen említsd majd.
2016. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!