Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez szerintetek mi lehet?...

Ez szerintetek mi lehet? Hogyan vizsgálják, hogy mit ne bír a szervezetem?

Figyelt kérdés
Tehát egy ideje már gondjaim vannak a tejjel, ha pl megiszok egy decit vagy eszek egy kis túrót, akkor rendben vagyok, de ha pl müzlit reggelizek tejjel akkor megy a hasam és eléggé fel vagyok puffadva az utóbbi időben, nem tudom, hogy ez ettől van-e. Érdemes elmenni kivizsgálásra? Milyen vizsgálatra kell számítani?
2016. márc. 23. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ételintolerancia lesz valószínűleg. Én is ezzel küzdök (szerintünk), holnap megyek laborba kivizsgáltatni. Szerintem érdemes tenni ellene, ha nem túl kellemetlen, akkor Espumisan meg Buscopan jó, de jobb lenne kivenni az étrendedből...

Hogyan vizsgálják? Elmész vérvételre, ami nem nagy dolog. Van hidrogén kilégzés is, ez nem fáj, nem kellemetlen, csak egy eszközbe kell lélegezned, viszont annyira éhgyomorra kell menned, hogy előtte nem ihatsz (maximum pár korty vizet), de még fogat se moshatsz. Vizeletet vagy ott adsz, vagy otthonról viszel. (Van otthon elvégezhető teszt is, amihez ha jól tudom, csak gy kicsi vér kell, de az ilyen 60.000 környékén mozog..)

Egyébként elmehetsz egy gasztroenterológushoz, ő megvizsgál, és elmondja, miként tovább.

Ha esetleg érdekel akkor leírom, milyen volt a vizsgálat és kiderült-e valami.

2016. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A háziorvosoddal beszéld meg ezt. Nekem azt mondta, hogy a tejallergia I ételallergia) vizsgálatát nem fizeti TB. Keresni kell a lakóhelyed közelében olyan labort, ahol elvégzik a tesztet. Ha tejallergiára kéred, akkor 6000.- ért vért vesznek, analizálnak, és megküldik az eredményt. Nos ezzel az eredménnyel már mehetsz a háziorvoshoz, és innen kezdve már TB-s lesz a dolog, ha + az eredmény. Én nagyjából utánajártam a dolognak. Iszonyat ára van ezeknek a teszteknek, és a TB nem vállalhatja föl, hogy valaki hasraütve kér ilyen meg olyan teszteket. Amit írtam csak az ételallergiákra vonatkozik. A hagyományos pollen, atka, allergia vizsgálat stb továbbra is TB-s.
2016. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sejtettem, hogy elég brutális árak vannak sajnos.
2016. márc. 30. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Munkatársam hasonló cipőben járt, szakrendelésre ment házidokitól, mert az ingyenes. Csak kb. 1 év alatt derült ki, a végbéltükrözés után, hogy tejcukor érzékeny.
2016. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezért kellett volna az alig párezer forintos tejallergia teszttel kezdeni, és utána lehetett volna a hagyományos módon kezelni. Így meg egy évébe, meg egy csomó felesleges vizsgálatba került a dolog.
2016. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!