Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Káros hosszútávon az előírt...

Káros hosszútávon az előírt adag kétszeresét bevenni?

Figyelt kérdés

#allergia #alulműködés #hisztamin #180 mg #antihisztamin pajzsmirigy
2016. ápr. 3. 21:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Rosszul küldtem el, úgyhogy itt írom a részleteket:


Pár éve kimutatták bennem az örökölt pajzsmirigy alulműködést, majd miután arra gyógyszert kezdtem el szedni, kb egy fél-1 évvel később hőkiütéses allergia tünetei jelentkeztek rajtam ( fizikai munka vagy stresszhelyzet esetén kivörösödök a mellkasomon és hátamon ami viszket és ég). Sikerült rájönni hogy hisztamin érzékenység, és sok próbálgatás után a Telfast 180mg-os változata sikeresen megfogta az allergiát. Ám az utóbbi hónapban a gyógyszer nem képest teljesen megfogni, ezért kipróbáltam a napi két tabletta szedését, ami nagyjából bevált. Kérdésem hogy ez mennyire káros a szervezetnek?

2016. ápr. 3. 21:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy az lenne.

Én is annyit szedek...

2016. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen jó dolog, a májat terhelheti, az alulműködésnél meg amúgy is magasabb lehet a koleszterin.

Az endokrinológusoddal is beszélj, lehet egy fajtaváltás megoldja a gondod (van akinek pl a Letrox nem jön be, van kinek a L-thyroxin ).

Viszont lehet az is, hogy érdemes lenne vényköteles fajtára váltani (ha nem oldja meg pl a hormonpótlás váltás, ha az váltotta ki) mert azok erősebbek, hatékonyabbak bőrgyógyász segíthet ebben. Nekem pl az akném volt így, a vény nélküli dolgok nem váltak be, váltottam vénykötelesre és megoldódott a gondom. :)

2016. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyemmel jelenleg nincs probléma, Letroxxal sikerült a megfelelő határba szorítani, a problémám a Hisztamin érzékenységemmel van csak.
2016. ápr. 4. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Niacint javasolok. 25 mg-al kezdd, aztán növeld 100 mg-ig. Előfordul, hogy kivörösödik a bőröd, és émelyegsz tőle, ekkor éred el a kívánt hatást.
2016. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem káros, szedd.

(kérek mindenkit ne beszélje le a szerencsétlent a hülyeségéről... ne álljunk utat a természetes szelekciónak. Régen volt Taigetosz, most már csak az ilyen lehetőségek menthetik meg az emberiséget... hadd hulljon a férgese!)

2016. ápr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na megérkezett a megmondó ember is :) Közben beszéltem orvossal, aki azt mondta hogy amíg nem tapasztalok semmilyen mellékhatást, addig nyugodtan szedhetek kétszer annyit is, mivel a Telfast egy gyenge antihisztamin gyógyszer.
2016. ápr. 12. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!