Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhat hosszútávon valamilyen...

Hangaga kérdése:

Okozhat hosszútávon valamilyen problémát az, hogy minden reggel megiszok egy nagy adag kávét, és délután pedig egy energiaitalt, vagy még egy kávét vagy akár néha mindkettőt? Ez sok így minden nap? 20/L

Figyelt kérdés
-
2010. aug. 9. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok. En ha helyedben lennek elhagynam az energiaitalt, mert szerintem egeszsgegtelen, hirtelen feldob, aztan egyenest a melybe! Hat a szivre (szisszivritmuszavar), es az idegekre. Napi 1-2 kisebb adagu kave.
2010. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
A kávé nem, az energiaital majd fog.
2010. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tudom fog-e okozni , bár leirom h az én lányom aki kávézik, ma is, ( érettségizett az idén ) vett egy fél literes energia italt + elötte ivott egy jo kávét ( másnap persze szobeli ) olyan tachicardiás lett, tehátt dobogott a szive, rosszul volt ( az érettségi hálistenek sikerült) de többet sem fog energia italt inni, kávézni azt továbbra is kávézik.19 )l

Szerintem nem jo párositása a kettö.

De te tudod.

2010. aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az energiaitalban is koffein, meg a koffeinéhez hasonló hatású anyagok vannak - így a kávé és az energiaital hatása összeadódik. Az mindegy, hogy ugyanazt a felpörgető hatású anyagot kávé vagy energiaital formájában viszed be, de mindkettőt bele kell számolni.


Mindenesetre ez a mennyiség szerintem kicsit sok. Fokozatosan csökkentsd le, és mondjuk a napi max. legyen 1 nagyobb és 1 kisebb kávé vagy 1 kisebb kávé és 1 energiaital vagy 3 kisebb kávé. Szerintem ez így még nem lesz túl sok, de ha nem tudsz jól aludni vagy erősen érzed a szívedet dobogni, akkor csökkentsd még tovább.

2012. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi még belefér.Nem okoz bajt,ha alapjáraton normális a vérnyomásod.
2012. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az energiaitalok súlyos mellékhatásai:

[link]

2015. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!