Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek a piercingemtől...

Zsofikaaa88 kérdése:

Lehetek a piercingemtől allergiás?

Figyelt kérdés
Érzékeny bőrű vagyok, és tetettem egy pc-t a számba. Lassan fél éve bent van, nem gyulladt be, semmi bajom nincs vele, a bőröm mostanában most mégis érzékenyebb, mintha allergiás lennék valamire. Viszketek, piros foltos, álmomban elvakarom. De nem a pc környéke, hanem az egész testem majdnem. Ez lehet, ilyen lehet a pc-től?
2016. jún. 15. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, annak helyben kellene látszódnia.
2016. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet. Milyen anyag van egészen pontosan a piercingedben? Nikkelre esetleg lehetsz allergiás.


Nézz körül az étkezési szokásaid felől, vagy az is előfordulhat hogy egy tusfürdő, sampon, ruhanemű okozza.


Ha a piercinged okozná nem valószínű hogy az egész tested behálózza.

2016. jún. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
orvosi fém a pc :) de ettől én úgy vélem, hogy zavarhatja a szervezetemet.. néha jobb, néha egészen jó, aztán visszajön a viszketés.. sajnos érzékeny a bőröm, tehát ilyesmi kijöhet rajta ha valami zavarja a szervezetemet.. de ételre én is gyanakszom, de azt hol hogy vizsgálják ki? fél éve tart és agyon unom :(
2016. jún. 16. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Az orvosi fém krómmal és nikkellel, esetleg titánnal ötvözött rozsdamentes acél.


Nikkelre allergiások létezhetnek.

2016. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

El kell menned egy allergiatesztre. Nekem anno a tüdőszűrő intézetben végeztek ilyet. Igaz én vidéki vagyok. Rá kell keresni googlen. Olyan helyet keress ami a lakóhelyedtől nincs messze.


Dolgoztam már nikkellel, ahogy észrevettem hébe hóba bepirosodott az arcom mikor megmunkáltam a fémet. De nem biztos hogy az esetedben a piercieng a ludas. Attól függ milyen anyagösszetételű és az összetevők közül melyik a nagyobb arányú.

2016. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az attól függ, h mien proci van a pc-dben, meg hogy mien op.rendszer és a vírusirtó
2016. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!