Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha beveszek allergia elleni...

Ha beveszek allergia elleni gyógyszert és eszek rá olyat amire allergiás vagyok az nem baj? Vagy utánna?

Figyelt kérdés

2016. jún. 17. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki allergiás egy ételre, azt nem célszerű enni sem allergia gyógyszer előtt, sem után, sem közben. Az allergia gyógyszer ellenére előfordulhat halálos allergiás reakció.
2016. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Felrobbansz. (mint a csirkeszállító autók szoktak)
2016. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már maga a tény, hogy megkérdezed, az is baj. Evidencia, hogy nem szele olyat, amiről tudod, hogy allergiás vagy rá.
2016. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az allergia az immunrendszer hibás "értelmezése" az illető anyagokkal szemben. Magyarán szólva, a szervezet nem ismeri, nem tanulta meg kezelni ezeket az anyagokat.

Tipikus eset a széna / virágpor allergia, mely a városi emberek "betegsége" (a falun élők kisgyerek koruktól megszokták, nincs ilyen gondjuk).

Mármost, ha valaki képes olyan ételt tünetmentesen elfogyasztani, melyre előzőleg allergiás volt és gyógykezelést kapott, az azt jelenti, hogy meggyógyult.

Ergo, a gyógyszert szedni már felesleges.

2016. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mármost, ha valaki képes olyan ételt tünetmentesen elfogyasztani, melyre előzőleg allergiás volt és gyógykezelést kapott, az azt jelenti, hogy meggyógyult.

Ergo, a gyógyszert szedni már felesleges."


Ez sajnos tévedés. Az allergia azért nehéz betegség, mert folyamatosan változik. Pl. bő fél éve egyszer ettem valamikor 10 deka sózott mogyorót, s kis híján megfulladtam, úgy felduzzadt a nyelvem tőle, viszketni kezdett mindenem, hőhullámok jöttek, stb. Soha előtte és azóta sem reagáltam így a mogyoróra! Sőt, két héttel később megettem a maradék bő fél csomagot és kuty bajom se lett tőle. Szaladhattam volna persze akkor orvoshoz, természetgyógyászhoz, vargához, fűhöz fához, lócsiszárhoz, szedhetném a szteroidos igen egészségtelen gyógyszereket és kerülhetném a mogyorót és megállapíthatnám a szteroidot zabálva nagy bölcsen, hogy a gyógyszernek köszönhetően megszabadultam a mogyoró allergiámtól. - Mégsem tettem. Ez persze nem jelenti, hogy indokolt esetben az ember ne forduljon orvoshoz, vagy ne szedjen gyógyszert! Azonban érdemes kellő óvatossággal és erős önkontroll mellett időnként kereszt ellenőrzéseket is végezni. Mert a szervezet egy rendkívül komplex rendszer. Az, hogy gyengébb állapotában valahogy egy anyagra reagál, nem feltétlenül jelenti azt, hogy holnap, holnapután, vagy azután is ugyanúgy reagál majd rá. Persze és itt jön a fenti óvatosságra intő félmondatom: reagálhat életed végéig is úgy! És viszont: lehetek én tünetmentes akár 5 évig is, attól még nem feltétlen lehet gyógyultnak tekinteni. Majd ha már vénemberként békésen, végkimerülésben elpatkoltam, akkor lehet statisztikákat készítgetni (post mortem), hogy mi a helyzet a gyógyultságomat illetően... Divatos azonnal a pirulákhoz nyúlni, ha az embernek bármilyen kis baja támad és utána meg az azok által okozott kellemetlenségekkel más pirulák segedelmével egy életen át harcolni...

Én meg azt tenném a helyedben, hogy nagyon nagyon kis adagokban, óvatosan emelve a dózist ellenőrizném az allergiás reakciómat az anyagra előbb a gyógyszer szedése mellett, majd ha tünetmentes vagy, akkor nélküle. De ha egyszer az életben valamire allergiásnak bizonyultam, akkor életem végéig nagyon odafigyelnék a kiváltó anyagra akkor is, ha jó ideje tünetmentes vagyok.

A mogyorós esetemnél maradva: azóta van itthon kalcium tabletta és egyszerre pár szemnél soha nem eszek többet, hogy a kezdődő tünet esetén megelőzzem a nagyobb bajt...

2016. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!