Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak anya nem enged...

Mit csináljak anya nem enged allergia lenni gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés

Voltunk orvosnál az mondta, mindennap szedjek 1 szem claritinét, szedtem is 2 hónapig.


Anyám megvonta a gyógyszerem mondván nem kell az. most teljesen fulladok, taknyom nyálam egybe van, anya csak azt ,hajtja ,ha már annyira szarul vagyok akkor ad gyógyszert.

Nevelőapám is ezt hajtja, szerintük havi egy gyógyszer is nagyon nagyon káros, borzasztóan károsítja az egészséget.

Pedig ez nem így van, lehet károsítja ,de a májamat pár szem nem teszi tönkre.


2016. febr. 14. 12:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, anya azt mondta beleszólása van, mit szedhetek és mit nem.
2016. febr. 14. 12:18
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Nincs beleszólása. Vedd meg, tedd el és szedd. Velük meg ne közöld.
2016. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Nincs értelme a kérdésednek.


Anyukàdnak,ha betöltötted a 18. évedet nincs joga beleszólni. De ha lenne akkor is a sajàt érdekedben a gyàmügyhöz tudsz fordulni,plàne ha orvosilag indokolt a gyógyszer szedése.

2016. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha ők orvosok, akkor miért kellett orvoshoz menned?

Ha meg nem orvosok, akkor milyen alapon kritizálják az orvosi döntést?

Harmadrészt: Mi az, hogy megvonják? Gondolom ennyi idősen nem jelent gondot munkát és ezáltal pénzt keresned, amiből megveszed magadnak a gyógyszereidet.

2016. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

18 évesen már nagykorú, semmi értelme a gyámhatósághoz fordulni.

Van saját kereseted? Vedd meg magadnak. Valószínű az ára is visszatarto erő

2016. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Tavasszal a nyárfa szöszmöszeire én is allergiás vagyok, úgyhogy tudom milyen szar, sokszor még antihisztamin mellett is borzalmasan érzem magam. Nem lenne ember a földön, aki vissza tudna tartani a gyógyszer szedésétől. Elmész, megveszed és szeded, ennyi.
2016. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
"Gondolom ennyi idősen nem jelent gondot munkát és ezáltal pénzt keresned, amiből megveszed magadnak a gyógyszereidet" Ez a tévképzet honnan jön a gyakorin? 18 éves vagyok, végzős gimnazista (nem, nem buktam, 7 évesen kezdtem a sulit), érettségire készülök, utána pedig egyetemre. Nulla végzettséggel, nappali tagozatosként év végéig biztos hogy semmit nem tudok dolgozni, utána egyetem végéig pedig legfeljebb diákmunkát vagy gyakornoki állást van esélyem találni. Főleg amilyen drágák a gyógyszerek, egy 18 éves, feltehetően gimnazista vagy frissen érettségizett embernek NEM kéne magának vennie őket, főleg ha még nyilvánvalóan otthon lakik.
2016. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A nagyszüleid nem tudnak segíteni?
2016. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Oké, hogy a gyámügyhöz nem fordulhat, mert nagykorú, de attól még ugyanúgy probléma az, ha a szülei tiltják és bojkottálják a gyógyszer szedését. Ez a személyi szabadság korlátozása, ami bűncselekménynek minősül.

Egyébként el nem tudom képzelni, hogy 18 évesen hogyhogy nincs arra 3 másodperced, hogy titokban bevedd a gyógyszert. Vagy mosdóba, fürdeni, aludni és iskolába/munkába is úgy mész, hogy végig ellenőriznek?

2016. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
A Claritine recept nélkül kapható szer, utolsó. Kényelmi szer tulajdonképpen, nem betegséget kezel, nem kerül nélküle eletveszelybe a szedoje. Ha a szülőknek nincs rá pénze, nem fogják neki megvenni. Gondolom 18 évesen nulla munka, otthon el, eltartjak. Ha két minimálbéres szülő van, akkor a havi 2000 forintos pluszkiadas is sok. Ráadásul ez a bogyó nem gyógyít, csak enyhíti a tüneteket. Amúgy így télen mire vagy allergiás? Az okot kellene megszunteti
2016. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!