Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mért piros a fejbőröm? És...

Mért piros a fejbőröm? És mért viszket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem általában mindig száraz bőröm volt,de mostanában egy pár hónapja extrémen száraz állandóan korpásodom hullik a bőröm,de olyannyira hogy a fejemen egyes részein fehér. És a viszketésről ne is beszéljünk... Véresre szoktam kaparni piros foltok jelennek meg a fejbőrömön.Van,hogy nem is viszket nem kaparom egyszerűen csak kipirosodik magától. Vagy ha izzadok. Én valami irritációra tippelek valamire allergiás lehetek. Valami samponra csak nem tudom melyikre.. Minden félére váltottam már samponok közül,de ugyanúgy viszket és száraz a bőröm. Volt,hogy direkt olajos baba samponnal mostam a hajam ami nem szárítja a bőrt,de az se nagyon segít.. Bőrgyógyászhoz természetesen megyek csak gondoltam előtte megkérdeznék pár magam béli nem szakembert,hogy mit gondolnak erről vagy tapasztaltak-e már ilyesmit? És ha igen tudnátok segíteni? Tippeket adni mitől lehet ez? Előre is köszönöm!

2016. aug. 29. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Igyál addig is Kálciumot!

Ha van időd a hajmosásra mert picit macera, vegyél shea vajat de természeteset. Kend be vele "vastagon" a fejbőrödet (olvass utána mire jó a shea vaj, nyugodtan) hagyd rajta ha tudod egy órát is. Lehet, hogy nagyon sűrű és nehezen mosod ki de ez most nem erről szól, ez az időszak az, hogy gyógyuljon a fejbőröd. Utána használj először babáknak készült sampont. A hippnek van természetes összetevőkből samponja, a legtöbbe ott is kőolaj van. Hajrá

2016. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és intelligens választ! Megy a zöld pacsi. ^^
2016. szept. 4. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!