Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fejbőr ekcémára tanács? ...

Fejbőr ekcémára tanács? Voltam bőrgyógyásznál, írt fel sampont meg hajszeszt de nem sokat segít. Piros a fejbőröm és viszket, néha elviselhetetlenül. Uriage sampont és sprayt használok pluszba. Valakinek tapasztalat, ötlet?

Figyelt kérdés
2015. júl. 15. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ricinusolaj nagyon sokféle problémán segít és a hajad is erősödi, nőni fog. Gyógyszertárban kapható, olcsó. Amúgy hashajtónak használják. keress rá a neten :)
2015. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem bevált a 70%-os alkohollal való bedörzsölés. Hetente ill. szükség szerint meg kell ugyan ismételni. A legtöbb esetben ugyanis demodex szőrtüsző atka okozza, azt meg az alkohol elöli.
2015. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én több mint 10 évet szívtam ezzel, végig jártam több bőrgyógyászt aztán nem rég (egy másik orvos tanácsára) találtam egy normálisat. Ő felírt Lendin tablettát. Napi kettőt szedtem és három nap alatt elmúlt, ami 10 éve makacsul meg volt. Fejbőröm is azóta rendben van.


Ekcémásnak amúgy nagy hülyeség a hajszesz a szárító hatása miatt (gombásodásra jó).

A ricinus megint nem jó ekcémára. Ha nem is ront rajta (lehet), de javítani se fog rajta.

2015. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szárító dolgot /hajszeszt/ ne tegyél a fejedre! Én Locoid clero oldatot kaptam rá. Szerintem használd tovább ezt az Uriage márkát, mert kell egy bizonyos idő, hogy hasson. Szoktam még kenni a fejbőröm éjjelre Panthenol habbal, illetve az Aloevera First sprét fecskendőbe teszem és úgy csöpögtetem a fejbőrömre. Az a lényeg, hogy ne száradjon ki a fejbőröd. Hajrögzítőnek használj sört, a hajlakk is okoz allergiát.
2015. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kínomban legutóbb már babasampont vettem, DM sajátmárkásat és nem hittem el, de semmi viszketés, vakarózás, pirosság. Nagyon olcsó, szóval ha nem próbáltad még, adj neki egy esélyt. Egyébként rá is van írva, hogy felnőtteknek gyakori használatra is jó. :) Borzasztó nehéz kimosni, nem ígér volument, fésülhetőséget, meg csodát és talán picit zsírosít is, de inkább ez, mint a vakarózás és a kérdő tekintetek.

Hosszútávon egyébként a kiváltó ok kiiktatása segít. Ha csak fejbőrön jelentkezik, akkor valószínűleg kontaktekcéma lehet. Tartósító, illatanyag, színezék, habzóanyag, bár ha fested a hajad, arra gyanakodj elsőként. Ha valami belső oka van, az testszerte okoz tüneteket általában. :(

2015. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Belső ok mit jelent, milyen irányba kell elindulni?
2015. júl. 16. 22:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az kb bármi lehet sajnos, általában csak véletlen, ettől teljesen függetlenül szoktak rájönni. Ételérzékenységre esetleg még érdemes gondolni. De sok más is lehet, meg ott van a bármire ráhúzható "stressz" is... De lehetnek vicces külső okok is, mint hideg, meleg, nedvesség, napfény.. :(
2015. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!