Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Vajon mi okozhatja ezeket a...

Vajon mi okozhatja ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés

Egy kényes témában kérdeznélek titeket. Lányom tejfehérje allergiás, évek óta diétázik rá. Oviban kapta a diétás menüt és most a suliban is. Most elsős. Azt gondolom sokan tapasztaljatok, hogy a közétkeztetéses diétás menü nem biztos, hogy 100% mentes.....sőt.

Nálunk szerencsére a nyomokban csak akkor okozott gondot, ha folyamatosan kapta pl 1 hetig. Egyszer véletlen előfordult egy probiotikum kapcsán és így derült ki. A vezető tünete amúgy mindig az ekcéma volt, illetve a felső légúti panaszok, amihez az évek során társult a koszmo. Emésztése tekintetében annyi tünete volt, hogy tej fogyasztasa esetén napi 3-4x volt laza széklete, a napi normális 1-hez képest, ami diéta esetén volt-van neki.

És most a problémáról. Kb 3 hete erősen elkezdett gázosodni, rengeteget pukizik, de tényleg rengeteget és oltári büdöseket. Ráadásul az elmúlt 3 hétben 3x volt olyan, hogy a bűzös puki anyaggal együtt jött, azaz volt trotty is a gatyába. Mivel ma este volt a 3., így sokat még nem tettem. Holnap az az első, hogy a gasztrosunkhoz időpontot kérek. Az előző trottyos eset után kikértem az étlapot a sulibol, amin annyi volt minden tejgyanús kajánál, hogy rizstejjel készült, de gyerekdokink szerint a rizstej drága és ő nem hinné, hogy a közétkeztetésben gyakran használnák. Szerinte valsz megoldják laktózmentes tejjel. Óvodában, ha volt is a diétás közétkeztetés miatt diéta hiba, ilyen problémánk sose volt.

Szerintetek diéta hiba lehet, vagy egyéb étel intolerancia esetleg? Esetleg a gluten a ludas? Valakinek voltak ilyen tünetei, hasonlo tapasztalata?

Köszönöm és bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett.



2016. okt. 24. 06:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tejallergiás csak még kisebb. Sajnos én is nehezen tudom elképzelni, hogy rizstejet vesznek oviban. Ekcéma nem jött neki vissza? Szójára nincs panasza? Az egyik leggyakoribb keresztallergén és alapból rosszul bírja még sok felnőtt is.

Nem megoldható, hogy te viszel be neki ebédet? Akkor azt ki lehet zárni, hogy a tejjel lenne baj. Oviban korábban nem volt panasza?

2016. okt. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kislányunknál is mindig voltak megmagyarázhatalan széklet problémák, holott ő még itthon eszik így a diéta (tej, szója,banán)tökéletesen betartva. Ezek a gondok mindig megoldódtak pár hét probiotikum kúra után. De például nála az oviban be is vallották, hogy csak 98%-ban biztos a mentes étrend, így viszem majd én.
2016. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!