Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a bajom? Tényleg...

Mi lehet a bajom? Tényleg okozhatja szorongás ezeket a tüneteket? (hosszú)

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött a bajom. Úgy keltem fel, hogy gyengének, betegnek éreztem magam. Meg is ijedtem, mert más tünetem nem volt. Hiába pihentem, egyre rosszabb volt, végül már úgy éreztem, hogy nehéz felkelnem még az ágyból is, teljesen megsemmisültem.

Hétvége volt, elmentem az ügyeletre, de a váróban olyan rosszul lettem, hogy biztos voltam benne, hogy elájulok/odahányok/meghalok, szóval kimenekültem a levegőre (persze nem hánytam és nem is ájultam el). Utána, amikor bejutottam az orvoshoz, valamivel jobban lettem. Megmérte a vérnyomásom és a pulzusom, a pulzusom 132 volt. Semmi más vizsgálatot nem csinált, csak kijelentette, hogy pánikbeteg vagyok, és nyugtatót + Betalocot akart adni. Nem vettem be ezeket, nem szeretnék sem nyugtatón, sem pedig szívgyógyszeren élni, ameddig ki nem derül rendesen, hogy mégis mi a bajom. Csalódottan hazajöttem, itthon már nem volt akkor magas a pulzusom, de a rossz közérzet megmaradt. Innentől kezdve folyamatosan azon pörgök, hogy mennyi a pulzusom, állandóan mérem, mindig fogdosom a nyakam, ellenőrizgetem.

Ezzel párhuzamosan lett egy olyan tünetem is, hogy nyugalmi állapotban indokolatlan légszomjam van. Nem kapkodom a levegőt, lassan lélegzem, csak olyan érzésem van, mintha nem férne elég levegő a tüdőmben, mintha lassan fulladoznék. Ez csak akkor van, ha ébren vagyok, alváskor teljesen elmúlik.

A következő dolog, amit észrevettem, hogy a testhőmérsékletem délután/este állandóan 37 °C felett van. 37,0 és 37,4 között.

Elmentem a háziorvosomhoz, készült vérkép (ami szinte tökéletes, csak a limfocita % volt egy nagyon kicsit magasabb: 45,5%, minden más tökéletes), meghallgatta a tüdőmet, szívemet. Azt mondta, hogy semmi okom az aggodalomra, szerinte nincs szervi ok, "csak" idegesség, emiatt van az összes tünet, szedjek szükség esetén Betalocot, ha magas a pulzusom + szedjek gyógynövényes nyugtatót.


Ezek után egy kicsit megnyugodtam, elkezdtem intenzíven edzeni is, amit nagy meglepődésemre bírtam, nem ájultam el közben.

Csakhogy egy hét sem telt el, és utolért egy jó kis nátha. Úgy folyt az orrom, hogy alig kaptam levegőt rajta, aludni is alig bírtam. Megint felugrott a pulzusom is.

Tegnap már úgy keltem, hogy fájt egyik oldalon a hátam, belégzésre erősödött, úgy éreztem megint, hogy levegőt sem kapok, ezért elmentem megint orvoshoz, mert arra gyanakodtam, hogy tüdőgyulladás. Meghallgatta a tüdőmet, meg is kopogtatta a hátam, de azt mondta, hogy nem észlel semmi aggasztót, a vérem oxigén telítettségét is megmérte, ami 99%-os volt. Azt mondta, hogy semmi bajom a megfázáson kívül.


Nem nyugodtam meg, azóta is nehézlégzésem és félek, hogy súlyos betegségem van.

Nem tudom elhinni, hogy nem valódi ez a tünet, úgyhogy magán úton kértem időpontot egy mellkasröntgenre és kardiológiai kivizsgálásra is.

De még így magánban is idő, mire eljutok oda, és úgy érzem, hogy addig beleőrülök már ebbe.

Ma például arra keltem 3 óra alvás után, hogy görcsöl a hasam, és úgy rázott a hideg, reszkettem, mintha lázas lennék (pedig nem voltam), ettől is halálra rémültem, pedig kb. fél óra alatt elmúlt. Már azt sem tudom, hová kapjam a fejem, annyi féle tünetem van.

Mindenfélére gyanakszom már: limfóma, szívizomgyulladás, szívelégtelenség, tüdőrák...stb.

Volt már valakinek hasonló? Esetleg van valami ötletetek, hogy mit vizsgáltassak még ki, hová menjek?


2016. okt. 11. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos súlyos betegségre tippelek így az általad olyan részletesen és kimerítő alapossággal leírt tünetek alapján: HIPOCHONDRIA.
2016. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Majd ird mar meg mi lett a vizsgalatok eredmenye
2016. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is magas a pulzusom, szívbeteg vagyok.. ez nem pánikroham nem tudom miért gyanakszik pár orvos erre. Nekem gyógyszer mellett is kiakad néha a szívem és 200 fölé megy a pulzusom, a vérnyomásmérő meg sem méri amíg nem lassul 200 alá, errort jelez kb 5 percig. Az állandó fáradtság és hőemelkedés engem is érint.
2016. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért a 200 feletti pulzus durva. :O

Nekem kemény kardio edzés közben is csak 150-160 szokott lenni.


Amúgy tudom, hogy hipochonder is vagyok, de sajnos ez nem zárja ki a szervi gondot.

2016. okt. 11. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szívbetegség, hanem nagyon valószínű, hogy pánikbetegség. A sok vizsgálat helyett, vegyél be ilyenkor 1 szem nyugtatót, ha éppen ilyen állapotba kerülsz, Ha 15-20 perc alatt elmúlik tőle, kár is tovább görcsölni az egyéb fáradalmas, igen hosszú és úgyis negatív eredményt hozó vizsgálatokkal.
2016. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!