Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Asztma? Allergia? Soha nem...

Asztma? Allergia? Soha nem múló köhögés

Figyelt kérdés

már 8 éve van,hogy minden egyes télen nagyon köhögök, de tényleg durván, a fejem szétszakad és van,hogy hányok is tőle.

Általában betegség után szokott a köhögés megmaradni ,de most pont forditva volt,köhögtemmajd beteg lettem, és idén először mikor köhögök fáj a mellkasom.

Most váltottunk háziorvost,előzőtöl rendszeresen kértem beutalót, de egyszeűen nemadott,,,majd elmúlik....


A jelenlegi orvosom egyböl még a tünetek megléte elött adott beutalot időpontot is kértem, reméle végre pontot tehetek a köhögésre.


Szerintetek mi lehet?


2016. dec. 4. 22:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt: minimum 2 hónapig tartott de volt,hogy fél évig és ősszel vagy télen kezdődik mindíg.
2016. dec. 4. 22:56
 2/7 anonim válasza:
Ez lehet az idő változástól is ! " Erős " a levegő vagy lehetéges aszmás vagy .
2016. dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig segít, ha olyankor rágyújtok.
2016. dec. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milliószám használnak befúvó spray-t újabban fefújó port, ami pár nap után elmúlasztja a köhögést napi egy két befújással. Mire várnál? Erre van kiforrott technológia, irány egy tüdőgondozó. Csinálnak asztma vizsgálatot ami egy befújásból áll egy műszerbe, esetleg egy pontozós allergia teszt, semmiség. Meg egy tüdő röntgen. Ennyi. És már el is múlik a tünet. Sajnos ez csak tüneti kezelés, az asztma gyógyíthatatlan. De a tünetek 100%-ban elnyomhatóak a korszerű szerek pedig NEM kerülnek be a vérkeringésbe se, csak a tüdőbe, de onnan tovább nem. Hajrá! Sok sikert és légy jobban mielőbb.
2016. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és amit leírsz, az hajszál pont az ami velem is volt. Még egy fontos dolog: Ha allergiás asztma, azt kiválthatja például TOLL allergia! Toll paplan, toll párna használata ezért is TILOS annak aki asztma gyanús. Sajnos, muszáj nem-toll párnát paplant használni.
2016. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi mindekinek :)

Asztma gyanú szerepel a papíron,mert a légzéstesztet a köhögés miatt rendesen nem lehetett megcsinálni, de a dr nő azt mondta ,h ő 99%-ra mondja ,hogy asztma. Kaptam kettő spryt egyiket állandóan kell reggel és este, egyiket pedig mikor nagyon köhögök. Utobbiból elvileg egy nap max 4*2-t, de voltak napok mikor sokkal többet fújtam, de már nem :) Nagyságrendekkel jobban vagyok vééégre :)

Ha sok időm lenne visszamennék a régi háziorvosomhoz,hogy kösz b*zdm*g, majd elmúlik ugye?!


Kicsit aggaszt,hogy ezek a gyógyszerek szteriodosok, de legalább nem a köhögésböl áll az életem.

2016. dec. 18. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam is szinte ugyanez volt.De mikorra kaptam időpontot, és kellett mennem, már nem köhögtem annyira. Nálam is asztmát állapítottak meg,de az inhallációs port most használtam először. A másikat ami szükség esetén használandó, azt még nem használtam.(Nagyon sokára kaptam időpontot, kb másfél hónapra)
2016. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!