Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Porallergiások, milyen porszív...

Porallergiások, milyen porszívót használtok, ami nem "porol"?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 05:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Vizes porszívót.
2017. jan. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 19. 12:23
 3/21 anonim ***** válasza:
Száraz-nedves porszívóba tettem egy pollenhálót, + a tartósszűrő. És még a kimenetére is építettem egy szimpla papírszűrőt, de abban már nem keletkezik por. Már évek óta azon fújja ki a levegőt, de még mindig tiszta.
2017. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mi az a pollenháló...

2017. jan. 20. 19:34
 5/21 anonim ***** válasza:
Az ablakokra szúnyogháló helyett lehet nyáron kifeszíteni, a fény átmegy rajt, de az apró por, szöszmöszök kívül maradnak. A legapróbb pollent is kíszüri a levegőből.
2017. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Legjobb a vizes porszívó, olyan friss, tiszta illat marad utána.
2017. jan. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ez a pollenháló! Nagyon köszi, hogy megírtad!



A vizes porszívóról tudsz adni egy linket, hogy pontosan milyen az?


Nem tudom, hogy a nedves-száraz és a vizes között van különbség vagy az elnevezések ugyanarra vonatkoznak?

2017. jan. 21. 14:20
 8/21 A kérdező kommentje:
Még ezt megírjátok?
2017. jan. 22. 05:21
 9/21 anonim ***** válasza:

A nedves-száraz porszívó porgyöjtő tartálya úgy van megalkotva, hogy szönyeg takarításkor a takarítószeres folyadék nem kerülhet bele a motorba. Ezért alkalmas vízes, nedves szőnyegek szívására is.

A vízszűrős porszívók porgyülytő tartálya úgy van kiképezve, hogy vízen szívja keresztül a levegőt, ami álltal az apró porszemek a vízben tapadva maradnak. Tehát megszűri a víz a levegőt. Ennek szűrőjébe vizet kell önteni ahhoz hogy működjön.

Megjegyezném, hogy a legócskábbnak titulált porszívó sem porol ha a szűrője karban van tartva. Ma már a papírszűrők, teljesen megfelelnek az elvárásoknak, a kifújt port ennek tömítetlensége okozhatja.

Bármilyen porszívód van, mindegyiket meg lehet oldani, hogy normálisan szűrje meg a levegőt.

2017. jan. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

[link]


ha takarítógépet választasz, akkor lehetőleg olyant nézzél, ami fufatásra is alkalmas. Tehát a szívőcsőnek van csatlakozási lehetősége a fúvó felöli oldalon is.

Ha még is olyant választasz, amelyik a motor oldalán fújja ki a levegőt, nehezebben lehet ellenőrízni a kifútt levegő tisztaságát.

Én a merev szívócsőből levágtam egy darabot, és egy papír porzsákot erősítettem a végére. Amíg ebben a porzsákban nem gyűlik a por, addig a belső szűrőrendszer tökéletes.

Egyébként, általában a porszívókkal az a probléma, hogy a háziasszonyok akkor takarítják ki, mikor megtelik. De ha minden porszívózás után ki van takarítva, a tömítések, főleg a szűrők peremtömítései át vannak törölve egy kicsit nedves ruhával, akkor hosszú ideig nem fújja ki a port.

2017. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!