Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A hajfesték okozhat allergiás...

A hajfesték okozhat allergiás sokkot?

Figyelt kérdés
évek óta festem a hajam feketére. Pár hónapja vettem észre kiütéseket a nyakamon és az arcomon amivel el is mentem a bőrgyógyászhoz. Ő azt mondta, hogy a hajfestékre lettem allergiás.nem vizsgált meg csak ránézésre állapította meg. Egyébként ezek a kiütések pár napon belül elmúlnak maguktól. Nem fáj nem viszket. Ezen kivül más tünetet nem tapasztaltam. Azt szeretném megtudni, hogy ha továbbra is festem a hajam, akkor kaphatok allergiás sokkot?
2017. febr. 8. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon ritkán, de bármikor előjöhet, több év probléma mentes használat után is.

Amúgy minden hajfesték tájékoztatójára rá van írva, és az is, hogy minden egyes alkalom előtt kell bőrpróbát csinálni, amit ugyan senki nem tart be, főleg nem a fodrászok, de legalább perelni nem lehet őket, mert ők megmondták.

2017. febr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy értem, nem csak a kiütés, hanem az anafilaxiás sokk is bármikor jelentkezhet, igaz, rettentő ritkán.


[link]

2017. febr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!