Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen gyógyszer segíthet a...

Milyen gyógyszer segíthet a tünetek enyhítésében allergia esetén?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban ekcémám volt, és ugyan az már elmúlt, de végig kísérte az életemet az örökös orrfolyás, tüsszögés. Az orvos szerint az ekcémásoknál gyakori, hogy lesz valamiféle allergia.

Nem írt fel soha semmit, csak mondta, hogy lehet enyhíteni a tüneteken.

Én már nagyon unom. Minden nap nagyon folyik az orrom, de vannak borzalmas napok, amikor megállás nélkül tüsszögök, könny ömlik az egyik szememen és az orrom is állandóan folyik. Ezek a napok nehezek, és sokáig azt is hittem, hogy megfázás...

Allegrát egyszer kaptam az egyik rokonomtól, de az nem használt, 2 hét után sem.


2017. febr. 15. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig nekem az szokott hatni, bár tény, nem egy nagyágyú.

Meg lehet próbálkozni más gyógyszerekkel is: Calritine, Parlazin, meg még van pár szer, amit ki lehet próbálni.

De célszerű lenne valami valódi orvossal megnézetned magad, aki ért is hozzá, nem csak elkerget valami légből kapott hülyeséggel. Mondjuk egy allergia szakrendelésre elmehetsz, ott kiderítik, mire vagy allergiás, és ha kell, felírnak akár olyan szert is, ami vényköteles, és nyilván erősebb, mint az Allegra.

Továbbá igyekezhetsz elkerülni az allergénekkel történő kontaktust, amennyire csak lehet.

És bár divat mostanság leszólni, de a kalcium igenis enyhít az allergiás tüneteken.


Üdv:

egy ekcémás allergiás sorstárs. ;)

2017. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. febr. 15. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel ez valamelyik belső szervünk hibás működése okozza, nem lehet csak úgy hasraütésszerűen kapkodni a szereket. Ha eredményesen akarunk ezzzel megbírkózni, személyre szabott szert kell használnunk.
2017. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csináltattál már valamiféle allergia tesztet, hogy pontosan mi is okozza a tüneteket? Én véranalízist csináltattam kiderült, hogy pollen allergiám van meg különböző penészgombákra is allergiás vagyok és még a macskaszőrre is. Ezekről fogalmam sem volt, a pollent sejtettem mert pollenszezonba megállás nélkül tüsszögtem. Ha kiderült mi okozza az allergiád, akkor mindenképpen kerüld a kiváltó tényezőt, vagy amit tudok ajánlani az a parlagfű kapszula. Olvass utána a neten milyen jótékony hatásai vannak.
2017. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!