Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Cetirizin-EP 10 mg szedését...

Cetirizin-EP 10 mg szedését abba lehet hagyni?

Figyelt kérdés
Utána olvastam. Azt írják allergiás szemproblémákra és allergiás bőrkiütésekre írják fel. Nekem egyik se volt jelen, amikor ezt felírták, nem is értem, hogy miért csinálták. Csináltak allergia tesztet, egy rakat dologra pozitív lett (atkák meg nem tudom már mikre), de nem hiszem, hogy bármilyen hatást is érzékeltem volna belőle. Ennek már vagy 6-7 éve. Akkoriban nehéz légzéssel mentem vizsgálatokra, azért küldtek el allergiára is. Végül azt mondták, hogy pánikbetegség, szóval allergiának nem lehetett köze hozzá. A gyógyszert azóta szedem. Az elmúlt időszakban életmódot váltottam, igyekszek a lehető legegészségtudatosabban élni. Ennek része, hogy utánanézek milyen gyógyszereket tüntethetek el az életemből. A legutóbbi vizsgálatok szerint magas a cukrom is, ami mellé úgy tudom, hogy nem is lenne szabad szednem ezt a gyógyszert. Szeretnék vele leállni. A kérdésem, hogy ezt megtehetem-e egyik napról a másikra? Tudom, hogy vannak olyanok, amelyekről csak fokozatosan szabad leválni. Én nem hiszem, hogy ez gondot okozhatna ennél a gyógyszernél, de meghallgatnák más véleményeket is. Szerintetek?
2017. márc. 2. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Sima antihisztamint, nem okoz addikciot. Az allergias tuneteid viszont idovel visszaterhetnek.
2017. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Ez az, hogy én nem emlékszem semmilyen allergiás tünetre. Ahogy már írtam teljesen más miatt küldtek allergia vizsgálatra. Ezért is nem értem a gyógyszer felírásának motivációját.
2017. márc. 2. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!