Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pattanások gluténérzékenység...

Pattanások gluténérzékenység miatt?

Figyelt kérdés

Kivizsgáltattam majdnem mindent (bár a cukor terhelésit még nem), de a kozmetikus azt mondta, hogy egyértelműen felszívódási zavarra utalnak a pattanások az arcomon. Nem átlag helyen lévő pattanások, hanem az arcom közepén vannak, ahol nem zsíros a bőr. A bőrömet jól ápolom, ezzel tuti nincsen gond, a T vonalban (ahol ugye inkább kéne pattanásosodni) nagyon ritkán (normális időközönként) és normális pattanások jönnek ki. Az arcomon lévők nem múlnak, jönnek ki néha olyan gyulladások, hogy pislogni sem tudok annyira fáj. A gyulladást bár le tudom vinni róluk, de ott maradnak ilyen bőr alatti csomókként, és igazából ha kozmetikus nem tisztítja ki, akkor nem is múlnak el. A többi inkább fehér zárt komedó, de elég konkrétan az arcomra koncentrálódva, ilyenfajta elváltozások máshol nincsenek.

Nem akarok divatozni, meg diagnosztizálni magam, hogy érzékeny vagyok mindenre, de tény, hogy régóta vannak emésztési problémáim. Leginkább puffad a hasam, nagyon fura hangokat ad ki, morog, néha kb fél percen keresztül is folyamatosan.

Gyanakodtam valamiféle érzékenységre, de nem csináltattam eddig tesztet, és bár volt több elhatározás is, hogy elhagyom a glutént és laktózt az étrendemből, ez csak az akaratgyengeségem miatt nem sikerült. Eddig. :)

Vajon a pattanások is felszívódnak idővel, ha valóban megpróbálom elhagyni ezeket?

Mindenféle tapasztalat, meglátás, tanács érdekel ebben a témában. Köszi :)

22/L



2017. márc. 13. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem múlnak el, ha elhagyod a glutént és a tejet. Ne önmagad akard gyógyítani. Menj el bőrgyógyászhoz és allergia vizsgálatra inkább.
2017. márc. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Teljesen felesleges elmenjek bőrgyógyászhoz azért, hogy gyógyszereket írjon fel, amik a tüneteket kezelik... Járok (jártam) hozzá eleget, most fogom befejezni az Interta nevű gyógyszert, amitől 3 hónap alatt nem múltak el, de legalább annyira kiszárított, hogy vérzett az orrom is... A jó bőrgyógyász próbálja belülről keresni az okot, ő is elküldene vizsgálatokra, meg tesztekre. Azért felesleges elmenni hozzá, ha ezt én is tudom.

Nem normális, hogy ott vannak azok a pattanások. Akkor vajon mi lehet a probléma?

2017. márc. 13. 20:14
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem menj el egy gastroenterologushoz. Nekem is hasonlo tuneteim voltak es vegul kiderult, hogy glutenerzekeny vagyok. Kitartast neked!
2017. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy kinél voltál? A gasztroenterológus elvégzi a tesztet, vagy még ő is továbbküld? Köszi
2017. márc. 13. 20:37
 5/7 anonim válasza:
Írtam privátban :)
2017. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Rendes bőrgyógyász amellett, hogy krémet ír fel, hogy javuljon megkeresi a kiváltó okot is. Nekem is így oldódik meg lassacskán, remélhetőleg :D
2017. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 aeterna válasza:
Nem rég voltam bőrgyógyásznál, hasonló problémával. Bár nekem nem ennyire súlyos mint a kérdezőnek, ilyen csomós göbök nem alakulnak ki, de lényegében ugyan ez a bajom. Az arcom közepe érintett egyedül. A szemöldök közt, az orron, illetve az orr mellett közvetlenül, az orrom és a szám között, valamint az állam. Gusztustalan vörös duzzanatok jelennek meg, hol kisebbek, hol nagyobbak, amik aztán fehér hólyagokká alakulnak és kibaszttul tudnak fájni. Van hogy egymásbanőnek, hatalmas gyulladt területeket létrehozva, melyek akár egy hétig is boldoggá varázsolják a napjaimat... A kedvencem, mikor az orromnak a hegyére nő oda. Olyankor már csak a fehér arcfestés meg a bohóc jelmez hiányzik a tökéletes összképhez. De visszatérve, legutóbb az orvos rozácea-val diagnosztizált, írt fel rá tablettát, ami egy kb 10napos kúra volt (szart sem ért...) meg írt fel erre való kenőcsöt. Elkezdtem bekenegetni, mire úgy két nap múlva úgy elborította a pofám a számolatlanul és kontrollálatlanul előtörő pattanások sokasága, hogy még az élettől is elment a kedvem. Egyszóval, miután otthagytam neki egy kisebb vagyont, rosszabb lett mint volt... Régen is jártam ezzel többször is orvoshoz még tini koromban, (most leszek hamarosan 31) de egyik sem segített. Egyetlen gyógyszer volt ami teljesen, maradéktalanul és totálisan eltüntette őket, ám ez csupán tüneti kezelés volt. Amint abbahagytam, ugyan ott folytatódott ahol abbamaradt. A nevére nem emlékszem, annyi maradt meg, fényérzékenységet okoz. A lényeg, nekem mindíg is voltak, serdülő koromban mindenhol az arcomon ott volt, ami mára azért mérséklődött persze. Az arcközépen viszont megmaradt. Van hogy teljesen eltűnik az összes, kisimul a képem pár napra, majd mikor már kezdem azt hinni hogy javulok, újra elöntik a pattanások. Egy apró, körömnyi kis pirosodással kezdődik valahol az arcomon, de akkor már tudom hogy kezdődik elölről a hetekig tartó kínlódás... Nem bízom az orvosokban, mert ha tb-re mész lefosnak, ha meg magánba, akkor meg lerántanak... De meggyógyítani egyikse fog! Amit tudok tanácsolni a szerencsés sorstársaimnak: az alkoholt felejtsd el, ha cigizel, azonnal dobjad elfele, és arra is figyelj mit eszel. A csipsz, energiaital pl egyenesen halálos e-tekintetben! A csokinál nem tapasztaltam romlást, azonban a fűszeres kaják zabálása nem végződik jól! Ne kenj rá SEMMIT! Se tonikot, se lemosót, se semmit. Egyfelől szartsem ér, másfelől inkább árt mint használ... Egy biztos, a megváltást eddig semmi sem hozta el. Azonban most fogom kipróbálni a gluténmentes étrendet, mihez azért még fűzök valami reményt.
2023. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!